V premiérovém utkání letní přípravy fotbalisté Slavoje porazili Plaňany

24. červenec 2022, 21:20

Vrdy – Náročný kondiční blok letní přípravy mají za sebou i fotbalisté Slavoje Vrdy, kteří v neděli sehráli také první přátelské utkání: Soupeřem jim byl stříbrný tým okresního přeboru OFS Kolín 2021-22 Sokol Plaňany:

Vrdy – Plaňany 5:1 (2:0)

Hosté v prvních dvaceti minutách agresivním a důrazným napadáním získali několik míčů a zahrávali dva trestné kopy, ze kterých ale vysoko přestřelili domácí bránu. Příležitosti měli i domácí, zejména David Šveřepa, který kromě jiného nastřelil břevno plaňanské brány a o chvíli později mířil těsně vedle. Gólmana soupeře zkoušel přehodit Víšek, ale skóre se poprvé měnilo ve 24. min., kdy Šveřepa potrestal nepřesnou rozehrávku soupeře – 1:0. Ve 33. min. soupeřovu přihrávku vystihl Víšek a nabídl druhý gólový zápis Šveřepovi – 2:0.

Ve druhé půli upravil na 3:0 přesnou ranou k tyči Nový, když hosté svou koncentraci zaměřili spíše než na hru na konverzaci s rozhodčím. V 74. min. T. Petr zvýšil už na 4:0 a po brance Kolji si v poslední minutě pohrál s gólmanem jako kočka s myší a stanovil konečný výsledek na 5:1, když ještě řada příležitostí obou týmů zůstala bez gólového efektu.

„Jsem spokojený, že jsme se sešli a že jsme měli hráče na prostřídání,“ konstatoval trenér Slavoje Vrdy Roman Masopust a pokračoval: „Do zápasu jsme šli z plného kondičního tréninku – v týdnu jsme měli pět tréninků. Kluci měli trochu těžké nohy, byl to pro nás ale dobrý zápas, vyzkoušeli jsme si, co jsme potřebovali a otestovali všechny zdravé hráče. Uvidíme, co bude dál.“ V sestavě Slavoje Vrdy se objevil i sedmadvacetiletý Miroslav Kováč z Horních Bučic. „Příští zápas sehrajeme doma s Býchory,“ uzavřel Roman Masopust.

Branky: 24., 33. Šveřepa, 65. Nový, 74., 89. T. Petr – 83. Kolja. Rozhodčí: Babák – Herda, J. Volenec. Bez karet. Vrdy: Kožurik – Havránek, L. Petr, Andrle – T. Petr, Franc, Nový, Vávra, Šveřepa – Nesládek, Víšek. Střídali Lengál, Kováč, Kapounek. Trenér Roman Masopust.