V prestižním derby získali na hřišti Tupadel všechny body dorostenci Uhlířských Janovic

12. září 2010, 13:35
(aktualizováno: 12. září 2010, 14:58)

Tupadly - Ve 4. kole dorostenecké I. A třídy zavítali na hřiště Star Tupadly fotbalisté FK Uhlířské Janovice. Prestižnější derby bylo podpořené ještě hecováním obou trenérů - kolegů rozhodčích - domácího Karla Mikeše a hostujícího Jiřího Uhra. Nakonec se radovali hosté.

Tupadly - U. Janovice 1:2 (1:1)

Zprvu měli herně trochu navrch domácí, ovšem brankáře soupeře Kmocha vůbec neohrozili. To hosté využívali každé příležitosti k rychlému přechodu do útoku, tvrdá rána Martina Jelínka ve 14. min. mířila jen doprostřed tupadelské brány, kde stál připravený gólman Urválek. Ve 23. min. se hosté už radovali: Srba rozehrál roh, Bílek přepustil míč nabíhajícímu Markovi, který trefil horní růžek domácí brány - 0:1. O tři minuty později Tupadelští skóre srovnali: Löwy prošel až do šestnáctky a zamířil mezi nohy brankáře Kmocha - 1:1.

Po prvních minutách druhého poločasu bylo jasné, že utkání rozhodne jedna další branka. V 67. min. se před bránu Uhlířských Janovic hrnul Šváb, jenže brankář Kmoch byl u míče dříve. V 70. min. měl vedoucí branku na své kopačce volný Pelikán, ke kterému se odrazila sražená střela, ale z pozice před malým vápnem pálil vedle. V 78. min. mohl vedení na stranu Star strhnout Čáp, kterého po svém průniku podél brankové čáry našel Löwy, ovšem tupadelský kapitán odevzdal míč jen do rukou gólmana Kmocha. O vítězství uhlířů rozhodla 82. min.: Obrana domácích nechala Jelínka, aby si připravil palebnou pozici před šestnáctkou, a po jeho ráně k tyči se brankář Urválek natahoval marně - 1:2. V 84. min. sice Löwy otestoval pozornost Kmocha z těžkého úhlu, vítězství ale mohl spíše pojistit na druhé straně Kořínek, který jen orazítkoval břevno. I tak se nakonec radovali hosté.

"Bylo vidět, že šlo o derby. Zápas byl vyhecovaný, ale odehrál se korektně," hodnotil utkání tupadelský trenér Karel Mikeš a navázal: "Soupeř vyhrál zaslouženě, o jednu branku byl lepší. Na rozdíl od nás dokázal potrestat naše chyby."

Uhlířskojanovický trenér Jiří Uher nezakrýval obrovskou radost. "Jsem hrozně spokojený, s Karlem jsme se v týdnu hodně hecovali," otáčel se po svém kolegovi na lavičce domácích. První gól uhlířů podle kouče nebyla náhoda. "Na Tupadly jsme se připravovali, podobné signály máme nacvičené," zdůraznil kouč a doplnil: "Jinak taktika perfektně vyšla, pochválit musím celé mužstvo."

Branky: 26. Löwy - 23. Marek, 82. Jelínek. Rozhodčí: Jiří Zikmunda. ŽK: Fuxa - Cypra, Srba. Tupadly: Urválek - Lank, Kořínek (82. Zahradník), Fuxa, Chleborád - Poklop (34. Zelený), Burian, Čáp, Mastik (76. Vaněk) - V. Pipek (62. Šváb), Löwy. Trenér Karel Mikeš. U. Janovice: Kmoch - Dotlačil, Srba, Zadražil, Lopour - Randlíszek (50. D. Kulhánek), Marek, Cypra, Jelínek - Bílek (88. Kořínek), Pelikán (90.+1 Jirovský, 90.+2 Eminger). Trenér Jiří Uher.