V Sedlčanech Sparta vydolovala tři body i ve velmi prořídlé sestavě

21. duben 2011, 00:08
(aktualizováno: 21. duben 2011, 00:08)

Sedlčany - Za ideálního fotbalového počasí se o víkendu odehrálo další kolo krajského přeboru mladšího dorostu. Kutnohoráci byli hosty Sedlčan.

Sedlčany - Kutná Hora 1:2 (0:1)

Lépe začali hosté a již v 9. min. po faulu na Šestáka otevřel skóre z trestného kopu Pašiak. Hrálo se svižné utkání nahoru a dolu, ale bez větších šancí. Ty přišly až ve druhém poločase. A s nimi se dostavily i branky. Již ve 46. min. domácí srovnali po standardní situaci na 1:1.

Domácí se nadále snažili a měli více ze hry, ale jejich snaha končila před šestnáctkou hostí. Po ztrátách balónu se hosté dostávali často do přečíslení. V 51. min. se řítilo trio Menšík, Pašiak, Kruliš na dva domácí obránce, ale situaci špatně vyřešili. V 56. min. zahrává Rezler rohový kop a Pašiak z voleje na zadní tyči zvýšil na 2:1. Obraz hry se nezměnil. Domácí ve snaze o vyrovnání otevřeli více obranu a ta se otevřela k dalším brejkovým situacím Sparty. V 70. min. Marek s Michálkem, v 75. min. Pašiak s Krulišem a v nastavení Pašiak s Michálkem se dostávali do slibných šancí. Bohužel bez gólového zakončení.

"Třetí utkání po sobě jsme kvůli absencím odehráli prakticky v jedenácti lidech a dnes jsme museli i docela zásadně sáhnout do rozestavení, když se musel Marek stáhnout na pozici stopera a tím jsme oslabili naši ofenzivu," zdůraznil trenér Kutné Hory Roman Výborný a navázal: "S výsledkem jsme spokojeni víc než s předvedenou hrou. Především druhý poločas se odehrál na naší polovině, i když do větších šancí se domácí nedostali. Do šancí jsme se naopak dostávali my. Ovšem je potřeba alespoň jednu z mnoha potrestat brankou. Takhle jsme se o tři body báli až do konce utkání."

Branky K. Hory: 6. a 56. Pašiak. ŽK: Menšík, Pašiak, Marek. K. Hora: Drtina - Jiroušek, Marek, Slabý, Rezler - Michálek, Šesták, Menšík, Hájek - Kruliš, Pašiak. Trenér Roman Výborný.