Výrazně posílená rezerva Čáslavi jasně přehrála fotbalisty Bílého Podolí

18. září 2016, 19:21

Čáslav – Fotbalisté čáslavské rezervy v dalším kole I. B třídy sk. C na domácím hřišti přivítali v derby hráče nedalekého Bílého Podolí.

Čáslav B – Bílé Podolí 6:0 (2:0)

Čáslavská rezerva nastoupila do utkání ve značně posílené sestavě. Přesto se v prvním poločase domácím nedařilo přesně kombinovat a nakopávané míče na vysoké zadáky soupeře úspěch neslavily. Vážnější příležistost se zrodila až ve 24. minutě, kdy Vančurovi přiklep míč do gólové pozice Maxa. Vančura však pálil vedle. O šest minut později si Vančura spravil chuť, když po opětovné asistenci Maxy tentokrát mířil do černého – 1:0. Pět minut před poločasovou pauzou domácí vedli již o dvě branky. Skóroval znovu Vančura, jenž si pohodlně dorazil do sítě vlastní zblokovanou střelu – 2:0.

Domácí ve druhém poločase přidali na obrátkách a jejich snažení bylo korunováno brankami. Nejprve Vančura po Antošově sólu do prázdné brány dovršil hattrick – 3:0. Následně vymíchal hostující obránce útočník Antoš a pohodlně zvýšil na rozdíl čtyř branek – 4:0. O pár minut později si pak hostující obránce srazil míč do vlastní brány po Antošově centru – 5:0. Poslední branku vsítil D. Zoufalý, který zužitkoval krásnou kolmici Ronovského za obranu – 6:0.

Trenér čáslavské rezervy Miroslav Zikmunda byl s výsledkem spokojený: „Chtěli jsme získat tři body. Na venkovních hřištích se nám nedařilo, tak jsme museli doma bodovat,“ připomněl Zikmunda.

„V prvním poločase se nám kombinační hra příliš nedařila. Soupeř byl důrazný. Nakonec jsme ale i tak dali dvě branky,“ popisoval trenér čáslavského béčka. „Ve druhém poločase jsme se po brance na tři nula uklidnili a my jsme konečně předvedli to, co jsme chtěli hrát od začátku zápasu. Kluky musím pochválit. Získali jsme tři body a jsme spokojení,“ uzavřel Miroslav Zikmunda.

„Byla to hra kočky s myší,“ konstatoval trenér Bílého Podolí Bohuslav Šváb. „V prvním poločase jsme sice měli šanci na vstřelení branky, ale nedali jsme. Před zápasem jsem říkal, že proti takové sestavě, se kterou domácí nastoupili, bychom museli proměnit každou šanci, abychom uhráli přijatelný výsledek,“ připomněl. „Domácí nás rozběhali. V tomhle zápase jsme s body nepočítali. Chtěli jsme jej uhrát se ctí. Do poloviny druhého poločasu to vcelku šlo,“ uzavřel Šváb.

Branky: 30., 40. a 56. Vančura, 62. Antoš, 79. vlastní, 84. R. Zoufalý.

Rozhodčí: Dohnal – Zuskin, Holakovská. Žluté karty: Matoušek – Skokan, Čakovský, M. Šváb, Jelínek. Diváků: 112.

Čáslav B: J. Dastych – Frejlach, Martínek, Matoušek, Lebduška – R. Zoufalý, Vajgl (73. Fuxa), Vančura (72. Stránský), D. Dastych (79. Komma) – Maxa (68. Semrád), Antoš (79. Ronovský). Trenéři Miroslav Zikmunda, Radek Toman.

Bílé Podolí: Skokan – Kupka, Semínko, Šálený, Svoboda – Čakovský (82. Jansa), Švadlenka (82. Doubek), Hájek (66. Netáhlo), Fejfar (46. Vítek), M. Šváb – Jelínek (62. Weinlich). Trenér Bohuslav Šváb.

1 Tuchoraz 4 4 0 0 0 11:2 12
2 Český Brod B 4 3 0 0 1 13:5 9
3 Liblice 4 3 0 0 1 13:9 9
4 Loučeň 4 3 0 0 1 7:3 9
5 Pátek 4 3 0 0 1 12:10 9
6 Sadská 4 3 0 0 1 8:7 9