Petr Pluhař a Jiří Vyhnánek z Uhlířských Janovic se probojovali na mistrovství republiky

23. červen 2014, 23:24
(aktualizováno: 23. červen 2014, 23:25)

Vlašim - Vlašimský stadion o víkendu hostil krajské kolo dorostu v požárním sportu. Do krajského finále se probojovali vítězové okresních kol.

Na nástupu se sešlo celkem 14 dorosteneckých družstev včetně jednotlivců, kteří byli rozděleni na mladší, střední, starší dorost. V běhu na 100 metrů překážek si mezi dorostenci v družstvech nejlépe vedl Jan Zahříval z Kostomlátek s časem 17,34, který byl společně s časem Marka Drahoráda (17,71) zapsán do družstva Kostomlátek.

Starší dorost ovládl Michal Čermák z SDH Hrdlořezy s časem 18,53. V kategorii středního dorostu  první místo obsadil Petr Pluhař z Uhlířských Janovic s časem 19,38. V té nejmenší kategorii si první příčku vybojoval Jiří Vyhnánek také z Uhlířských Janovic. S celkovým součtem 94,14 s. na 100 metrů překážek si první místo odnesli kluci ze Sestrouně.

Rozběhy dorostenek se neobešly bez úrazů. Na prvním místě se umístila Lucie Všetečková s časem 18,93. Mezi staršími dorostenkami si nejlépe vedla Aneta Hořická. U středních dorostenek první místo vybojovala Lucie Čermáková z Tehovce. Mladší dorostenky v této disciplíně porazila Markéta Chocholoušková s časem 19,17. Tuto disciplínu po součtu všech časů vedlo družstvo z Petrovic se součtem 98,10 s.

Další disciplínou byla štafeta 4x100 metrů obou kategorií, tuto disciplínu odvládli jednoznačně dorostenci z Kostomlátek společně s dorostenkami z Pískové Lhoty. Po této disciplíně se všichni připravovali na dvojboj a na rozhodující požární útoky. Účast na MČR vybojovalo mezi dorostenci družstvo SDH Sestrouň společně s Kostomlátkami. U dorostenek se zúčastní na MČR družstva Písková Lhota a Petrovice.

Středočeský kraj za jednotlivce bude reprezentovat dorosteneckou kategorii Michal Čermák, Petr Pluhař a Jiří Vyhnánek. U dorostenek to bude Aneta Hořická, Aneta Potěšilová a Markéta Chocholoušková.