V krajském kole v Nymburce hasiči bojovali o účast mi Mistrovství České republiky

17. červen 2014, 18:43
(aktualizováno: 17. červen 2014, 18:44)

Nymburk - Dvoudenní krajskou soutěž v požární sportu mužů a žen o víkendu hostil Nymburk. V této soutěži reprezentovala svůj region vítězná družstva okresních kol HZS a SDH. Vítězové v mužýské i ženské kategorii se probojovali na Mistrovství České republiky, které se uskuteční 27. - 29. 2014 června v Českých Budějovicích.

Po zahajovacím nástupu v sobotu byla připravena disciplína 100 metrů překážek, kde svedli boj o umístění muži z SDH a HZS středočeského kraje. Muži ukázali své kvality a nejlepším ''stovkařakeřem'' se ukázal Aleš Hořický z SDH Tehovec. Po odběhnutí obou pokusů v mužské kategorii nastoupily na tréninky ženy. V závodu padlo mnoho kvalitních výkonů, mezi nejlepší závodnice ale patřila Lucie Pohanková, která zvítězila s časem 17,97.

V odpoledních hodinách přišly na řadu štafety, které uzavřely první soutěžní den. Na startu se ukázalo celkem 11 družstev z mužské i ženské kategorie. Nejlepší čas v mužské kategorii zaběhl SDH Líchovy s časem 62,45 a v ženské kategorii  vyhrálo družstvo ze Zibohlav s časem 67,94.

Druhý den krajského kola čekala na závodníky poslední disciplína: Požární útok. Ta byla rozhodující z hlediska postupu na Mistrovství České republiky. Mezi muži bylo nejlepší družsvo SDH Dalovy s časem 25,87. U žen SDH Písková Lhota potvrdil roli favorita, zaběhl čas 25,37 a zajistil si postup na Mistrovství České republiky společně s družstvem SDH Zibohlavy. V mužské kategorii byly nejlepší s celkovým součtem SDH Líchovy a SDH Dalovy, které si také zajsitily postup na Mistrovství České republiky.