Brankář Červenka skvěle vychytal Mělník a Sparta jasně zvítězila!

20. duben 2015, 17:52
(aktualizováno: 20. duben 2015, 17:52)

Mělník - Házenkáře Sparty Kutná Hora čekalo v neděli utkání 9. kola společné regionální ligy, ke kterému cestovali do Mělníka. Tam na ně na venkovním hřišti čekal domácí 1.HC Wendy.

Mělník - Kutná Hora 14:25 (8:12)

Mělník byl před tímto utkáním v tabulce SRL na 3. místě s bilancí 7 – 4-0-3, skórem 181:170 a ziskem 8 bodů. V podzimním vzájemném utkání v Kutné Hoře dost překvapivě zvítězil o branku – 17:18, když v poločase ještě SPARTA vedla 11:10.

Do nedělního odvetného utkání ale Sparta vstoupila výborně, velmi dobrou obranou toho domácím moc nedovolila a co prošlo, to pochytal brankář Červenka - domácí ze svého prvního pokusu nastřelili tyč, sedm dalších jim chytil a to bylo pro úvodní minuty hodně důležité! A naopak hráči Kutné Hory se střelecky dokázali prosazovat. V 8. minutě vedli hosté 0:4, domácí až v polovině 10. minuty ze sedmičky snížili na 1:4. Sparta ale pokračovala v dobrém výkonu a nadále si udržovala bezpečný 3tří až čtyřbrankový náskok, postupně 1:5, 2:5 (až ve 12. minutě první branka domácích ze hry), 2:6, 3:6, 4:7, 4:8 a v 16. minutě 5:9. Potom dokonce šňůrou tří branek navýšila své vedení do 25. minuty na 5:11, domácí však v závěru poločasu "zazlobili", odpověděli stejně a třemi brankami snížili v poslední minutě na 8:11. Naštěstí však v samém závěru faulovali dost netakticky z velkého úhlu z křídla střílejícího Šnajdra a Hovorka z nařízené sedmičky (již po čase) upravil poločasové vedení Kutné Hory na rozdíl čtyř branek - 8:12.

Druhý poločas hosté začali stejně dobře, jako ten první. Pozornou obranou a za ní výborně chytajícím Červenkou. Hned v úvodu dvěma brankami navýšili své vedení na 8:14 a pěti až šestibrankový náskok si udržovali až do 42. minuty, kdy byl stav 11:16. Když potom v rozmezí 45. - 48. minuty nastříleli domácím čtyři branky v řadě a zvýšila své vedení na 11:20, bylo o osudu utkání vlastně rozhodnuto. V závěrečných asi dvanácti minutách se již nic podstatného nestalo, hráči Sparty sice zahodili několik tutovek a pokazili pár přihrávek, přesto do konce utkání navýšili své vedení na konečný rozdíl jedenácti branek. V utkání zvítězili naprosto zaslouženě 14:25 a soupeři odvedli podzimní domácí prohru i s úroky.

Sparta podala v neděli v Mělníku (hrálo se na hřišti v areálu IŠST s povrchem Sport Court) svůj nejlepší výkon na jaře a zaslouženě si odvezla oba body. Skvěle zachytal Červenka, který si připsal 18 zákroků a měl výbornou úspěšnost 56,3%, navíc měl dvě asistence za přesné pasy. A když se mu v průběhu prvního poločasu nedařilo při sérii tří domácích sedmiček, vystřídal ho na další hrající trenér Šnajdr a byl úspěšný!

V obraně i v útoku byla znát přítomnost a herní kvalita Ondry Šimůnka, který po sobotním extraligovém utkání proti Hranicím (dal jim dvě branky) v neděli obětavě svému mateřskému klubu vypomohl (má v Kutné Hoře do 17. 5. z pražské Dukly povoleno hostování). Hráči okolo něj se vytáhli k velmi dobrému výkonu a i oni mají velkou zásluhu na úspěšném výsledku.

Brankově se nejvíce dařilo Brožovi (střelba z pivota 7-6), kterého výbornými přihrávkami "zásobovali" hlavně Nádvorník s Šimůnkem. Ten dal také šest branek (bilance 9-6), po čtyřech brankách dali Hovorka (9-4) a překvapivě i nejmladší hráč na hřišti - dorostenec Matěj Veselý (7-4, mnohdy dost drze a krkolomně, ale hlavně že byly platné).

Velmi dobře zahrál v obraně Filip (1-1), dobrý výkon podal Nádvorník (7-2, některé přihrávky do pivota byly skvělé), v závěru však začal zbytečně vymýšlet a chybovat. Své si odehrál i Petránek (4-1) a hrající trenér Šnajdr, kdo se však v utkání dost trápil, byl nejlepší střelec týmu Polívka. Střelbu měl 5-1 a také v mezihře to nebylo ono. Naštěstí to ostatní vynahradili a Denis v dalších utkáních určitě potvrdí své kvality.

Celkově hráči Sparty vyslali na soupeřovi brankáře 49 střel, což je při 25 brankách úspěšnost 51%. A dvanáct ztrát míčů vynahradilo třináct míčů získaných. O výkonu brankáře a hře obrany hovoří za vše to, že ze hry dal domácí tým v celém utkání pouze devět branek - čtyři v prvním a pět ve druhém poločasu. Pět střel domácích skončilo na tyčích, šest jich skončilo na blocích a pět díky aktivní obraně skončilo vedle. A tak ještě jednou: Sparta podala v neděli v Mělníku výborný výkon a zaslouženě si připsala první jarní vítězství.

Dvojice domácích brankářů si připsala celkem třináct zákroků (6 a 7), střelecky se nejvíce prosazovala trojice Běloch, Hauf, Hradecký (všichni po třech brankách).

Sestava a branky Sparty: Červenka - Brož 6, Šimůnek 6, Hovorka 4, Veselý 4, Nádvorník 2, Filip 1, Petránek 1, Polívka 1 a Šnajdr (hrající trenér - část utkání odehrál v poli a navíc chytil domácím sedmičku). Napomínání: 2/3. Vyloučení: 3/2. Sedmičky: 6/5 - 1/1. Rozhodčí: Sovová (Praha) - Skružná (Zlonín). Diváků: 20.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Sparty Vít Šnajdr?
"Konečně jsme podali kvalitní výkon. Hodně nám pomohl Ondra Šimůnek, který pozvedl hru celého týmu. Výborně fungovala obrana a za ní exceloval brankář Červenka. V postupném útoku nám vycházela hra přes pivota, a když jsme ve druhém poločase zlepšili rychlý přechod, nebylo, co řešit. Pokud dokážeme takovéto výkony zopakovat, budu jen spokojen. Všem hráčům bych chtěl poděkovat za výkon i za přístup k zápasu."

Příští utkání:

Nyní má kutnohorský tým mužů v soutěži třítýdenní přestávku (utkání 10. kola má předehráno a v 11. kole má volno), až v neděli 10. května přivítá na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově v tradičních 10.30 hodin loňského účastníka 2. ligy, momentálně třetí tým průběžné tabulky SRL - Kovofiniš Ledeč nad Sázavou.