Dorostenci Sparty svůj zápas nezvládli, Vršovicích podheli o čtrnáct branek

13. březen 2024, 06:38

Kutná Hora - V sobotu 9. března čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora utkání 16. kola 2. ligy MD JVČ, ve kterém  přivítal ve sportovní hale Klimeška pražského soupeře – tým TJ Lokomotiva Vršovice. Utkání se hrálo jako předzápas druholigového utkání mužů obou oddílů.

Kutná Hora - Lok. Vršovice 26:40 (11:19)

Postavení obou soupeřů v průběžné tabulce – SPARTA poslední bez bodu, Vršovice předposlední se 4 body sice mohlo naznačovat vyrovnané utkání, podzimní vítězství Vršovic doma 28:13 i vítězství 30:16 na zimním turnaji v Kolíně však naznačovalo, kdo je v utkání favorit.

A dle toho průběh utkání vypadal. Mladší dorostenci SPARTY na fyzicky zdatnějšího soupeře nestačili a skóre postupně narůstalo v jeho prospěch. V 10.minutě byl stav 3:7, ve 20.minutě 6:14 a 1.poločas skončil vedením Vršovic 11:19.

Druhý poločas se tomu prvnímu hodně podobal, domácí se sice snažili, hosté však měli nadále hru pod kontrolou. Ve 40.minutě vedli 15:26, v 50.minutě již 19:33 a nakonec utkání skončilo, stejným, tedy 14ti brankovým rozdílem v poměru 26:40.

Tým SPARTY nastoupil do sobotního utkání oslaben o několik zraněných hráčů a přes velkou snahu na soupeře opět nestačil. Jeho herní i fyzická převaha byla jasně patrná, byť tentokrát hrál poslední tým průběžné tabulky proti předposlednímu.

SESTAVA a BRANKY: Niederle /br/ - Čábelka 7, Pajer 7, Kamenář 4, Kopecký 3, Pektor O. 3, Hovorka K. 1, Kostrec 1, Kail, Němeček, Rudolf a Stýblo. Trenéři: Červenka Jiří – Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 3 – 0, SEDMIČKY: 1/1 – 1/1, ROZHODČÍ: Kříženecký - Václavík, DIVÁCI: 40.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr?
Absolutorium patří našim klukům za bojovnost a nasazení, s jakými se prezentovali v zápase. Nicméně fyzická převaha soupeře byla jasná a po prostřídání základní sestavy jsme nebyli schopni soupeři konkurovat. Musíme litovat zbytečných chyb, které nás staly přijatelnější výsledek, ale je důležité, že kluci nabírají zkušenosti a i přes nepříznivé výsledky stále bojují. Věřím, že v příští sezóně má tento tým dobrou budoucnost.

Ostatní výsledky 16.kola:
HÁZENÁ Rokycany - JISKRA Havlíčkův Brod 27:32, SOKOL Úvaly - JISKRA Třeboň B 34:25, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - LIONS Hostivice 30:40, 1.HC Pardubice - HBC Strakonice 1921 23:21, TALENT Plzeň B měl VOLNO.

Příští program:
V 17. kole 2.ligy JV-Čechy nastoupí tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 24.března od 9:00 hodin ve sportovní hale jihočeského týmu SPARTAK MAS Sezimovo Ústí.