Handball Tour Zruč nad Sázavou

18. březen 2010, 09:57

Zruč nad Sázavou - Dne 14.3.2010 se uskutečnil v městské hale ve Zruč nad Sázavou turnaj ze série Handball Tour mladších žáků. Turnaje se zúčastnilo kromě domácí Jiskry ještě dalších 5 týmů ( Brno Juliánov, Sokol Chrudim, Nové Veselí, KTCM Vysočina, Dukla Praha). Hrálo se systémem každý s každým 2 x 15 minut s 3minutovou přestávkou.

První zápas Jiskra odehrála proti celku Dukly, ve kterém dokázala pražský celek přehrát a zvítězit 15:12.

Další zápas se hrálo proti favorizovanému celku z Nového Veselí. Kluci si v tomto zápase dokázali, že mohou hrát vyrovnané zápasy i proti takto silným soupeřům. Poločasový výsledek 10:8 ukazoval na vyrovnaný zápas. Bohužel nízký počet našich hráčů měl za následek , že kluci ve druhé půli fyzicky odešli a konečný výsledek byl 10:18.

Ve třetím zápase proti výběru Vysočiny jsme polevili v koncentraci a zbytečné technické chyby zavinily porážku 12:14.

Následný soupeř Brno Juliánov předváděl rychlou házenou a jeho tým nám činil v obraně nejeden problém. Celý zápas byl hodně vyrovnaný, ale naší trpělivou hrou a větší touhou po vítězství jsme zápolení vyhráli 12:10.

Do posledního zápasu jsme nastoupily s cílem vyhrát a tím si zachovat naději na medailové umístění. Ihned od úvodního hvizdu šla do vedení Chrudim a vytvořila si menší náskok. Nicméně se v průběhu zápasu klukům podařilo vnutit soupeři náš styl hry a zápas se vyrovnal. Kluci v posledním zápase podávali opravdu výborné výkony a celý druhý poločas sahali po vítězství a na hřišti nechali všechno co v nich po celém dni zůstalo. Bohužel poslední dvě minuty nám nevyšly podle našich představ a zápas skončil 12:14.

Celý turnaj byl velice vyrovnaný a téměř všech 15 zápasů rozhodovaly drobné nedostatky na jedné nebo druhé straně. Turnaj jsme odehráli bez dvou hráčů základní sestavy. Místo nich nastoupili Aleš Dolejší a Tomáš Toman, kteří se i přes svůj věk na turnaji neztratili a prosadili se. Zvláštní ocenění patří našemu brankáři Martinu Tomanovi za velice vydařený výkon na celém turnaji.