Házenkáři Kutné Hory si vybrali slabší chvilku, doma podlehli Sezimovu Ústí

21. listopad 2018, 02:22

Kutná Hora - Házenkáři Sparty Kutná Hora měli v sobotu 17. listopadu v programu mistrovské utkání 8. kola 2. ligy JV Čechy, ve kterém ve sportovní hale Klimeška přivítali dalšího jihočeského soupeře - Spartak MAS Sezimovo Ústí.

Kutná Hora Sezimovo Ústí 19:20 (10:8)

V loňském ročníku 2.ligy skupiny JZČ skončil SPARTAK na 10.místě se ziskem 10 bodů, což k záchraně v soutěži stačilo. V letošním ročníku 2.ligy byl po 7.kole v průběžné tabulce na  8.místě se ziskem 3 bodů po  výsledcích: v 1.kole prohrál v Českých Budějovicích 22:33, ve 2.kole prohrál na Chodově „B“ 19:24, ve 3.kole měl volno, ve 4. kole prohrál v Pardubicích 19:30, v 5.kole prohrál doma s Úvaly 24:28, v 6.kole remizoval v Havlíčkově Brodě 30:30 a v utkání 7.kola doma porazil Strakonice „B“ 28:25.

Oba sobotní soupeři se nikdy v minulosti ve stejné soutěži nepotkali, jednalo se tedy o první vzájemné utkání na této úrovni.
SPARTA tentokrát nerozehrála utkání dobře, sice solidně bránila, avšak velká mizérie byla hra v útoku. První branku utkání dali v 5.minutě hosté – 0:1, domácí se poprvé prosadili až v 8.minutě – 1:1, o minutu později přešli do vedení 2:1. V 10.minutě hosté vyrovnali na 2:2, v dalším úseku prvního dějství přece jenom domácí zabojovali a do 20.minuty 3 brankami v řadě přešli do vedení 5:2. Dostat za 20 minut 2 branky, tak to svědčí o velmi dobrých výkonech brankáře i obrany před ním, ovšem v útoku to stále nebylo dobré. V poslední desetiminutovce 1.poločasu padaly nejprve branky rovnoměrně na obou stranách, a domácí si udržovali 2-3 brankový náskok, ten se však ve 27.minutě smrskl na rozdíl branky jediné, na 8:7. V samém závěru potom domácí přece jenom odskočili na rozdíl 2 branek, 1.poločas tak skončil vydřeným vedením kutnohorského týmu v poměru 10:8.

Na začátku 2.poločasu hosté snížili na 10:9 a po vedení SPARTY 11:9 stihli do 36.minuty vyrovnat na 11:11.  V dalších minutách se podobný průběh několikrát opakoval, domácí nejprve 2x o branku vedli – 12:11 a 13:12 a hosté vždy vyrovnali, následně měli domácí k dobru 2x náskok 2 branek – 15:13 a 17:15, hosté opět celkem rychle srovnali. Naposledy v 51.minutě na 17:17. Ještě v téže minutě domácí naposledy v utkání přešli do vedení 18:17, hosté však v 56.minutě vyrovnávají na 18:18 a v 58.minutě podruhé v utkání přecházejí do vedení / poprvé od stavu 0:1 / na 18:19. V poslední minutě utkání domácí vyrovnávají na 19:19, avšak šanci rozhodnout mají následně ještě hosté. Cca 3 vteřiny před koncem je zastavená hra a hosté mají čas tak na poslední střelu. A po rozehrání a rychlé střele přes bloky míč zároveň s klaksonem končí v síti. Branka platí a hosté si tak překvapivě odvážejí z Klimešky oba druholigové body za vítězství 19:20.

SPARTA v sobotním utkání předvedla bídný výkon hlavně v útoku, nedokázala přehrávat obranu soupeře, jako v utkáních předcházejících a to hlavně rozhodlo o dost překvapivé, avšak zasloužené porážce.

Celé utkání odchytal Filip, který si tentokrát připsal 11 zákroků a měl úspěšnost 35,5%. Celý tým předvedl celkem spolehlivý výkon v obraně, 20 obdržených branek není rozhodně mnoho. Ale ten útok. Hráči se většinou trápili, nedařila se kombinace a hlavně se málo dostávali do zakončení. Pouhé 2 branky z prostoru křídla, tak to byl jeden z mnoha „kamenů úrazů“. Celkově měl tým SPARTY v sobotním utkání střelbu 41 – 19, což je úspěšnost pouze 46,3%. Obrana si tentokrát připsala sice 7 bloků, k tomu bylo 11 získaných míčů a 15 ztrát.

Z jednotlivců měl 100% střelbu Š.Veselý 1-1, slušnou Falge 6-4, Jeníček 6-4 a Brož 3-2, u ostatních to bylo o mnoho horší. Pícha 12-5, Polívka 3-1, Hovorka 5-1, M.Veselý 5-1 a Hájek se ke střelbě nedostal.

Ze sestavy je zřejmé, že v sobotu chybělo několik klíčových hráčů, to však nic nemění na tom, že výkon byl hodně špatný a tomu také odpovídal konečný výsledek. V příštím kole má tým SPARTY volno a má tak 14 dní na přípravu na další druholigové utkání.
Brankář soupeře si připsal v utkání celkem 13 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Přibyl – 6x, autor vítězné trefy. Po 3 brankách přidali Ťupa a Zubem, po 2 Brožek, Švadlenka J. a Švadlenka R. Hosté měli navíc dost střelecké smůly v podobě 7 nastřelených tyčí!

A jak hodnotil sobotní utkání trenér Vít Šnajdr:
Bohužel jsme navázali, tam kde jsme v Budějovicích skončili. Obrana pracovala celkem spolehlivě, ale trápil nás útok. Neochota převzít odpovědnost a zakončit, opatrné obehrávání soupeřovi obrany z uctivé vzdálenosti a v pochodovém tempu a zmatený přechod do útoku bez tahu na branku. Po celý zápas jsme se z této mizérie nedostali a soupeř nás za to v závěru tvrdě potrestal. Přitom se jednalo o celek, který zatím předváděl nejslabší házenou. Budeme muset využít delší přestávky a zapracovat na zlepšení.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Filip /br/, Fojta /br/ - Pícha 5, Falge 4, Jeníček 4, Brož 2, Hovorka 1, Polívka P. 1, Veselý M. 1, Veselý Š. 1 a Hájek. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 4 – 2, SEDMIČKY: 1/1 – 6/5, ROZHODČÍ: Podzimek A. / Turnov / - Vlk  / Pardubice /, DIVÁCI: 72.

Ostatní výsledky 8. kola:
JISKRA Havlíčkův Brod - 1.HC Pardubice 26:27, HK SLAVIA Praha - LOKO České Budějovice 31:33, LOKO Vršovice – JISKRA Třeboň 29:28, TJ Chodov JM „B“- SOKOL Úvaly 30:25, HBC Strakonice „B“ měl volno.