Házenkáři Sokola Kobylisy porazili Spartu i ve třetím vzájemném utkání

21. květen 2014, 23:41
(aktualizováno: 21. květen 2014, 23:41)

Kobylisy - V sobotu 17. května zajížděl tým mužů Sparty Kutná Hora do Prahy, kde od 15,30 hodin nastoupil v utkání 13. kola Společné regionální ligy v nafukovací hale druhého týmu průběžné tabulky soutěže - Sokola Kobylisy. Na podzim se oba soupeři utkali již dvakrát a vždy se z vítězství radoval tým Kobylis - nejprve v utkání 3. kola zvítězil doma 29:28 a v utkání 8. kola v Kutné Hoře 29:26.

Kobylisy - Kutná Hora 25:18 (10:7)

Úvod sobotního utkání byl posunut o 30 minut / opozdili se rozhodčí /. Hned z prvního útoku přešli do vedení 1:0 domácí, ve 2.minutě již vedla 1:2 SPARTA a ve 4.minutě bylo srovnáno – 2:2. O minutu později SPARTA vedla o dvě branky – 2:4 a stejným poměrem také v 8.minutě – 3:5. Poté následoval time-out domácích a hra nabrala úplně jiný charakter. Hráči SPARTY v útoku úplně vypadli z role, dlouhé minuty se nedokázali prosadit a toho samozřejmě domácí využili. Zaznamenali šňůru 7 branek v řadě a ve 27.minutě vedli 10:5. Až po dlouhých 19ti minutách SPARTA dokázala dát branku, ve 27.minutě snížila na 10:6 a v předposlední minutě upravila na poločasových 10:7. Ale s tím se ještě dalo něco ve druhé půli dělat.

Ale v úvodu druhého poločasu domácí navýšili své vedení nejprve na rozdíl 5 branek – ve 39.minutě na 13:8, později na rozdíl 6 branek – ve 40.minutě 15:9, ve 46.minutě 17:11. SPARTA se sice do šancí dostávala a měla možnost ještě se zápasem něco udělat, domácí brankář však byl většinou proti. Pochytal co se dalo a tak měli domácí utkání jasně pod kontrolou. Okolo 50.minuty se sice 3x podařilo SPARTĚ snížit na rozdíl 4 branek – postupně na 17:13, 18:14 a 19:15, to však bylo z její strany vše. Následovala šňůra 5 branek domácích rozmezí 51.-56.minuty, rázem byl stav 24:15 a bylo rozhodnuto. V závěru již SPARTA pouze korigovala na konečný rozdíl 7 branek – na 25:18. Domácí SOKOL v utkání zvítězil zaslouženě a míří za postupem do 2.ligy / již jistý vítěz Mladá Boleslav „B“ totiž postoupit nemůže /.

SPARTA v sobotním utkání zklamala hlavně v 1.poločase, kdy se dlouhé minuty nedokázala střelecky prosadit, poztrácela 13 míčů a to hodně napomohlo domácím. Ti také nijak neoslňovali, vždyť dali pouze 10 branek. A z brankářů měl ten domácí 6 úspěšných zákroků, zatímco Hroch o jeden víc – sedm. Ve druhém dějství však již byl rozhodující výkon domácího brankáře Havlíka, který si připsal 15 zákroků / jeden další jiný brankář domácích při jeho vyloučení /, zatímco oba brankáři SPARTY měli celkem 8 zákroků. Ale o konečném výsledku nerozhodl špatný výkon brankářů SPARTY, ale nemohoucnost a neproměňování vyložených brankových příležitostí hráčů SPARTY v útoku. Ze 48 střeleckých pokusů dát pouze 18 branek, tak to je mizerných 37,5% úspěšnosti střelby a za to se body neberou. Z jednotlivců měli nejlepší střelbu pivoti Brož a Salák 2-2, slušnou Hovorka 6-3 a pak už to byla bída - Polívka 13-6, Hasala 4-1, Kůrka 12-3, Hájek 6-1 a Bielický 3-0. Týmu sice v Kobylisích chyběli Šalátek a Thieme, i bez nich měl sobotní kádr předvést daleko lepší výkon !!!

SPARTU nyní čeká soupeř nejtěžší, v předposledním 14.kole zajíždí neděli 25.května do haly již delší dobu jasného vítěze letošního mistrovského ročníku SRL – týmu AŠ Mladá Boleslav „B“ / začátek v 15,00 /. Domácí sice na postup myslet nemohou / jejich „A“ tým působí ve 2.lize /, v sezóně však ztratili pouhé 2 body za jarní remízy v Mělníku a ve Vršovicích a doma jsou zatím 100%. A tak se nechme překvapit, co kutnohorský tým mužů v tomto utkání vůbec předvede.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Hroch /br/ - Polívka D. 6, Hovorka 3, Kůrka 3, Brož 2, Salák J. 2, Hasala 1, Hájek 1, Bielický a Nádvorník. Trenér: Šnajdr Vít. NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 3 – 4, SEDMIČKY: 3/2 – 2/1, ROZHODČÍ: Navrátil - Šiška / oba Praha /, DIVÁCI: 10.

OSTATNÍ VÝSLEDKY 13.kola: LOKOMOTIVA Vršovice - AŠ Ml.Boleslav „B“ 24:24, HK BANÍK Most - HC WENDY Mělník odloženo na 7.6.