Házenkáři Sparty nezakončili podzimní část soutěž příliš šťastně

30. říjen 2015, 00:40

Úvaly - Házenkáři Sparty Kutná Hora zakončili podzimní část Společné regionální ligy utkáním sedmého kola, ve kterém v neděli nastoupili ve sportovní hale staronového účastníka SRL - týmu Sokola Úvaly.

Úvaly - Kutná Hora 36:27 (19:13)

Domácí přihlásili svůj tým do soutěže po dvouleté přestávce a kádr mají poměrně nabitý. To potvrzují i jejich dosavadní výsledky, ze čtyř odehraných utkání podlehli pouze na hřišti suverénní Dukly B 19:35, doma postupně porazili Most 28:20, Mělník 34:19 a Ledeč 30:25. A kromě Sparty ještě doma přivítají Vršovice B, je tedy jasné, že na jaře odehrají pět ze šesti utkání na hřištích soupeřů.

Nedělního utkání se Kutné Hoře nevydařilo, krok držela s domácím týmem pouze do 11. minuty, kdy byl stav 5:5, ve 14. minutě ještě 7:6. Poté však nastal velký střelecký výpadek, domácí odskočili na 10:6 a do 22. minuty již na 14:7.  A šesti až sedmibrankový rozdíl si drželi domácí až do konce prvního dějství, na jeho konci svítil na ukazateli celkem jednoznačný stav 19:13. Hráči Sparty v prvních třiceti minutách často kazili (14 ztrát míčů je moc), nedařilo se jim příliš v obraně ani v útoku.

Na začátku druhého poločasu domácí zvýšili do 35. minuty své vedení již na rozdíl deseti branek, na 24:14 a bylo vlastně o vítězi rozhodnuto. Hra Sparty se příliš nezlepšila a rozdíl ve skóre se nijak dramaticky neměnil. Sice ve 39. minutě to bylo o sedm - 24:17, v dalším průběhu utkání však domácí nadále vedli o osm až deset branek a tak tomu bylo až do závěrečných minut. V utkání bohatém na branky nakonec Sokol Úvaly zvítězil o devět branek v poměru 36:27.

Kutnohorský tým podal v posledním podzimním utkání slabý výkon a na domácí jasně nestačil. Nedařilo se v obraně, statická a pomalá byla hra v útoku. Jednadvacet ztrát, z toho čtrnáct v prvním poločasu, to je zkrátka moc. A toho domácí dokázali náležitě využívat. Naopak k velkému počtu ztrát bylo pouze devět získaných míčů a to je hodně velký nepoměr. Střelbu měl tým Sparty v utkání celkem 61/27 = úspěšnost pouze 44,3%. Za často chybující obranou si brankář Červenka připsal 19 zákroků = úspěšnost 34,5%. Střelecky se nejvíce prosazoval Šimůnek (střelba 15-7), Hovorka (8-4) a Kůrka (12-4) - vše úspěšnost nic moc.

Domácí byli od začátku jasně lepší a oba body získali zaslouženě. Dvojice jejich brankářů si připsala celkem 17 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Němeček (10), F. Březina (8) a Brichta (6).

Sestava a branky Sparty: Červenka - Šimůnek 7, Hovorka 4, Kůrka 4, Petránek 3, Veselý M. 3, Horníček 2, Salák J. 2, Morysek 1, Polívka 1 a Veselý Š. Trenér Vít Šnajdr. Napomínání: 3/3. Vyloučení: 2/1. Sedmičky: 4/3 - 1/1. Rozhodčí: Václavík - Kříženecký (oba Praha). Diváků: 85.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Sparty Vít Šnajdr?
"V zápase s Úvaly bychom měli šanci na úspěch pouze v plné sestavě a se stoprocentním výkonem. Bohužel jsme nesplnili ani jednu podmínku. Vyrobili jsme příliš mnoho technických chyb, naše obrana byla hodně prostupná a soupeř nás jasně předčil v dravosti a důrazném zakončení.  Největším problémem byla obrana, kdy jsme se marně snažili zastavit lavinu domácích útoků, zmatkovali jsme a pouštěli soupeře do jednoduchých zakončení. Přechod do útoku byl pomalý a první vlna se v podstatě neprosadila. Hodně slabě v tomto utkání zahrála křídla.  Soupeř dokázal po dvouleté přestávce složit výborný tým a převyšoval nás ve všech činnostech. Nezbývá než jim pogratulovat a v jarní odvetě jim porážku zkusit vrátit."