Házenkáři Sparty se v domácím zápase s Mostem prosadili zejména ve druhém poločase

13. květen 2014, 07:42
(aktualizováno: 13. květen 2014, 07:42)

Kutná Hora - Házenkáři Sparty Kutná Hora nastoupili v neděli po čtyřech týdnech konečně v domácím prostředí, v utkání 12. kola společné regionální ligy přivítal na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově severočeský tým HK Baník Most.

Kutná Hora - Most 34:19 (11:4)

Hosté byli před tímto utkáním v tabulce na posledním, šestém místě se ziskem pouhých tří bodů za jedno vítězství (v 7. kole doma nad Spartou 28:24) a jednu remízu (v 11. kole doma s Kobylisy 24:24). Na podzim se oba soupeři utkali již dvakrát, v utkání 2. kola Sparta doma Most porazila 26:23 a v utkání 7. kola v hale soupeře body odevzdala.

Úvodní minuty nedělního utkání byly hodně vyrovnané, hosté se ujali vedení 0:1, poté přešli do vedení domácí, ve 3. minutě byl stav 2:1, o minutu později 3:2. Když v 5.minutě hosté srovnali na 3:3, zdálo se, že budou zlobit i nadále. Ale tým Kutné Hory v dalším průběhu první půle výrazně zlepšil obranu a hosté ve zbývajících pětadvaceti minutách zaznamenali již pouze jedinou branku - ve 20. minutě snižovali na 7:4. V útoku se hráči Sparty sice prosazovali poněkud těžkopádněji, přesto odcházeli do kabin o poločasové přestávce s pohodovým vedením o sedm branek za stavu 11:4.

Druhý poločas již Sparta tak pevnou obranu neměla a hosté se prosazovali daleko častěji (zaznamenali patnáct branek oproti pouhým čtyřem z poločasu prvního), zato v útoku se jim dařilo výrazně lépe. Ve druhých třiceti minutách nasázeli hostujícím brankářům 23 branek, z toho 11 z rychlých protiůtoků! To byla největší zbraň hráčů Sparty a hosté nedokázali včas reagovat a náběhy ohlídat. Vývoj skóre byl celkem jednoznačný - ve 40. minutě byl stav 17:8, v 50. minutě 23:13 a po šedesáti minutách zněl konečný výsledek 34:19.

Vítězství Sparty bylo v nedělním utkání zcela jasné a zasloužené, hosté šanci na lepší výsledek neměli. Opět byla znát téměř plná sestava bez větších absencí (chyběli pouze zraněný Šalátek a J. Salák, který jel na turnaj s přípravkou). V prvním poločase pracovala výborně celá obrana, v tom druhém již hodně z důrazu a přesnosti slevila. Oba brankáři odchytali cca polovinu každého poločasu, Hroch ze čtrnácti přímých střel jich pokryl pět = úspěšnost 35,7%, Červenka z patnácti střel jich chytil také pět = úspěšnost 33,3%. Navíc si připsal několik velmi přesných pasů, po kterých jeho spoluhráči zaznamenávali celkem laciné branky.

V útoku to lépe šlo hráčům Sparty ve druhém dějství, kdy hosty přehrávali hlavně v rychlých protiútocích. Na hostující brankáře vyslali 57 střel a z nich 34 branek je slušná úspěšnost 59,7 %. V této činnosti nejvíce vynikl Thieme, který měl střelbu 10-9 (z té jedné neproměněné nastřelil tyč) a Hovorka, který odehrál své nejlepší utkání v sezóně (střelba 6-5).  Celkově tým zaznamenal 15 branek z rychlého útoku a 7 z proskoků do rozhozené obrany. Měl v utkání 13 získaných míčů, oproti 12 ztrátám a také soupeři dokázal zablokovat 7 střel. Na druhou stranu hráči Sparaty neproměnili dvě sedmičky, dva trháky a čtyři proskoky. Hosté - dvojice jejich brankářů si připsala celkem 15 úspěšných zákroků (domácí dvojice pouze 10), střelecky se nejvíce prosazoval Fr. Maňák, autor 8 branek.

Vítězství kutnohorského týmu v nedělním utkání bylo celkem pohodové, oba soupeři hráli hodně slušně o čemž svědčí pouze tři napomínání žlutou kartou na každé straně. Sparta si tak připsala druhé jarní vítězství, v průběžné tabulce soutěže ji tři kola před koncem patří stále 4. místo. Ale boj o druhé místo je stále otevřený, důležité bude, jak tým zvládne další utkání, ve kterém nastoupí na hřišti druhých Kobylis.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Hroch - Thieme 9, Hovorka 5, Polívka D. 5,  Brož 4, Hasala 4, Kůrka 4, Nádvorník 2, Hájek 1, Bielický a Polívka P.st. Trenér: Šnajdr Vít. Napomínání: 3/3. Vyloučení: 0/0. Sedmičky: 2/0 - 0/0. Rozhodčí: Průžek (Úvaly) - Novotný (Boleslav). Diváků: 36.

6.    HK Baník Most    12    1    1    10    280    :    350    3
Rezerva Mladé Boleslavi je již jistým vítězem letošního mistrovského ročníku SRL.

V příštím kole SRL kutnohorský tým mužů pojede do Prahy, kde ho čeká v sobotu 17. května od 15.30 hodin utkání v nafukovací hale druhého týmu průběžné tabulky - Sokola Kobylisy.