Kutnohorské házenkáře v Ledči nad Sázavou srazily laciné branky

16. říjen 2015, 01:31

Ledeč nad Sázavou - Kutnohorský tým mužů házenkářského oddílu Sparta Kutná Hora čekalo po čtrnáctidenní přestávce mistrovské utkání 5. kola společné regionální ligy, ve kterém nastoupili ve sportovní hale týmu Kovofiniš Ledeč nad Sázavou. V loňské sezóně Sparta nejprve na podzim 2014 na hřišti KV Ledeč remizovala 22:22, v odvetě na jaře 2015 doma soupeře porazila 32:17.

Ledeč n. S. - Kutná Hora 32:20 (14:9)

Do sobotního utkání Sparta nastupovala v hodně prořídlé sestavě (chyběli hlavně Šimůnek, Thieme, Kůrka i trenér Šnajdr, navíc Brož s Hovorkou měli v nohách dopolední druholigové utkání za Kolín) a na výkonu to bylo hodně znát. Nepovedl se jí úvod utkání, nedařilo se jí hlavně v útoku a tak domácí určovali vývoj utkání. V 9. minutě vedli 5:0, později 6:1 a v polovině prvního dějství 7:2. Hosté sice v dalším průběhu hru přece jenom zpřesnili a postupně snižovali náskok domácích. Do 17. minuty na rozdíl tří branek - na 7:4, ve 21. minutě dokonce na rozdíl dvou branek - na 8:6. Závěr poločasu však patřil opět domácím. Ti v posledních minutách navýšili své vedení na pětibrankový rozdíl, první poločas tak skončil jejich vedením 14:9.

Na začátku druhého poločasu nejprve domácí zvýšili na 15:9, Sparta tříbrankovou šňůrou snížila do 34. minuty na 15:12. Ale to bylo z její strany tak vše. Následnou desetiminutovku totiž domácí vyhráli 7:1 a v polovině druhého dějství již byl jejich náskok devítibrankový - 22:13. V závěrečné čtvrtině utkání již hosté na zvrat neměli a tak domácí bez problémů dovedli utkání do vítězného konce v poměru 32:20.

Kutnohorský tým podal v sobotním utkání slabý výkon a na domácí nestačil ve většině herních činností. Nedařilo se mu příliš v obraně a hlavně hodně bídná byla hra v útoku. 22 ztrát, z toho 13 v prvním poločasu, to je zkrátka moc. A toho samozřejmě domácí dokázali využívat k laciným brankám (7x se prosadili z rychlých protiútoků, 3x z proskoku do rozhozené obrany). Naopak k 22 ztrátám bylo pouze 8 získaných míčů a to je velký nepoměr.

Střelbu měl tým Sparty v utkání celkem 44/20 = úspěšnost pouze 45,5% (z toho 5x zazvonila branková konstrukce domácích, 3 střely mířily mimo, 2 do bloků). Z jednotlivců celkem solidně zachytal Červenka (19 zákroků = úspěšnost 37,3%), střelecky se nejvíce prosazoval Hovorka (střelba 10-6), ostatní již daleko méně (např. Petránek 12-3, Hasala 6-2). A tak na závěr pouze jediné, na zisk bodů se s takovýmto výkonem pomýšlet v sobotním utkání vůbec nedalo.
Domácí tentokrát byli od začátku jasně lepší a oba body získali zaslouženě. Dvojice jejich brankářů si připsala celkem 13 úspěšných zákroků, střelecky je podržela hlavně trojice hostujících hráčů ze Zruče (Kovařík, Lefner, Červinka), která zaznamenala 20 z 32 branek domácího týmu.

Sestava a branky Sparty: Červenka - Hovorka 6, Petránek 3, Polívka 3, Brož 2, Hasala 2, Salák J. 2, Horníček 1 a Veselý M. 1. Trenér Vobořil Petr. Napomínání: 3/2. Vyloučení: 2/3. Sedmičky: 2/2 - 2/2. Rozhodčí: Dvořák (Pardubice) - Dvořáček (Přelouč). Diváků: 45.

Příští utkání:
V neděli 18. října čeká Spartu utkání již předposledního - 6. kola SRL, ve kterém přivítá na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 10,30 hodin nejvzdálenějšího soupeře - severočeský tým HK Baník Most. Tak teď jenom, jestli nebude proti počasí!