Mladší dorostenci Sparty zdolali na domácím hřišti ve Zruči Lokomotivu Vršovice

21. říjen 2016, 00:14

Zruč nad Sázavou - V neděli 16. října odehrál tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora mistrovské utkání 5. kola 2. ligy MD Čechy - severovýchod a teprve v něm se představil poprvé v domácím prostředí. Ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou přivítal pražského soupeře - Lokomotivu Vršovice. Utkání nabídlo souboj dvou týmů se stejnou bilancí - dvou vítězství, jedné porážky a volnem v jednom kole:

Kutná Hora - Lok. Vršovice 26:19 (15:8)

Hosté sice v úvodu nedělního utkání vedli 0:1 a ve 4.minutě 1:2, v rozmezí 5.-14.minuty prvního dějství však domácí zaznamenali šňůru 6 branek a stav byl rázem 7:2, o 3 minuty později 8:3. Hosté sice potom snížili na 8:6 a ve 22.minutě na 10:7, závěr 1.poločasu však vyšel kutnohorskému týmu na výbornou. Dokázal totiž odskočit svému soupeři na bezpečný rozdíl 7 branek. Poločas skončil  tedy vedením SPARTY v poměru 15:8.

Ve 2.poločasu již byla hra podstatně vyrovnanější a také branky padaly celkem rovnoměrně na obou stranách. Domácí si ale nadále udržovali náskok, který sice v první polovině druhého dějství klesl 3x na šestibrankový rozdíl / 16:10, 17:11 a 19:13 /, poté však narostl až na 9 branek / 24:15 a 25:16 / a nakonec utkání skončilo stejným rozdílem, jako byl ten poločasový, tedy sedmibrankovým.

Mladší dorostenci SPARTY tedy v nedělním podvečerním utkání zvítězili zaslouženě nad vršovickou Lokotkou 26:19 a připsali si do druholigové tabulky 3 vítězství ze 4 odehraných utkání.

Brankáři Fojtovi se tentokrát dařilo velmi solidně, hlavně z křídel inkasoval minimálně a úderná dvojice Procházka – Jeníček obstarala tradičně většinu branek SPARTY / celkem 21 z 26 /. Ale také ostatní přispěli svým dílem k zaslouženému vítězství. Poslední čtvrthodinku tým dohrával bez zkušeného obranáře Horáka, který zbytečně fauloval a inkasoval červenou kartu, větší prostor v poli tak dostal ve své premiéře v kategorii mladších dorostenců brankář starších žáků SPARTY Jarda Valeš.

SESTAVA a BRANKY: Fojta /br/ - Procházka 11, Jeníček 10, Ginter 2, Horák 2, Šimon 1, Valeš a Zatloukal. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 3 – 1, Č.KARTY: 1 – 0, SEDMIČKY: 1/1 – 1/1, ROZHODČÍ: Svítek – Václavík / oba Praha /, DIVÁCI: 10.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Jiří Hasala ?
Průběh utkání odpovídal atmosféře nedělního klidného podvečeru. Žádné drama se nekonalo a díky lepšímu hernímu projevu jsme „dokráčeli“ k první domácí výhře. Spolehlivá obrana, dobře chytající gólman a celkem produktivní střelba. To vše bylo základem pro konečný výsledek. Kdyby se něco podobného povedlo v neděli v Lounech, nezlobil bych se.

Ostatní výsledky 5.kola:
l.HC Pardubice - SOKOL Vršovice „B“ 23:35, SOKOL Bělá - HK Dvůr Králové 36:28, TYGŘI Ústí - LOKOMOTIVA Louny 13:20, SOKOL Úvaly a TJ Náchod měly volno.

Příští program:
V 6.kole 2.ligy MD Čechy-SV zajíždí kutnohorský tým mladších dorostenců do Loun., kde v místní sportovní hale nastoupí v neděli 23.října od 12,00 hodin proti domácí, doposud neporažené LOKOMOTIVĚ Louny.