Mladší žáci Sparty vybojovali po podzimu třetí místo!

30. říjen 2015, 00:20

Mělník - V nafukovací sportovní hale v areálu ISŠT v Mělníku se v neděli 25. října konal druhý mistrovský turnaj A skupiny společného přeboru mladších žáků. Celkově šlo o pátý, poslední podzimní turnaj.

V letošním ročníku této žákovské kategorie startuje v podzimní části soutěže deset středočeských týmů - AŠ Mladá Boleslav, Házená Mělník A + B, HC Kolín, Jiskra Zruč n. S., MHK Milovice, Sokol Úvaly A + B, Spartak Příbram a Sparta Kutná Hora. Po odehrání základní části (3 turnaje), byla soutěž rozdělena podle získaných bodů do dvou skupin - A a B, obě po pěti týmech. Každá skupina sehraje v nadstavbové části dva turnaje. Po prvním turnaji skupiny A sestoupila družstva na 4.a 5. místě (Mělník B a Mladá Boleslav) do skupiny B, ze které naopak postoupila družstva na 1. a 2. místě (Zruč a Příbram).

Kutnohorský tým mladších žáků se v A skupině bezpečně udržel, když v úvodním turnaji skončil třetí. V nedělním turnaji v Mělníku měl postupně za soupeře - Mělník A, Příbram, Zruč a Úvaly. A i z něj se domů vrátil s bilancí dvou vítězství a dvou porážek, což znamenalo 3. místo jak v tomto turnaji, tak i v konečné tabulce celé soutěže po podzimní části.

V úvodním nedělním utkání podlehl o dvě branky domácímu Mělníku A, ve druhém porazil o sedm branek Příbram. Ve třetím utkání porazil vysoko o dvanáct branek Zruč nad Sázavou a v posledním čtvrtém utkání podlehl o devět branek A týmu Úval. V posledním podzimním turnaji v Mělníku spolehlivě zachytal Jarda Valeš, střelecky se nejvíce prosazoval David Novák, v závěsu za ním také dvojice Filip Klouček a Filip Kotva. Pochvalu za velmi solidní podzimní výkony i celkové umístění však zasluhuje celý tento kutnohorský kolektiv mladších žáků.

Vítězem podzimní části společného přeboru mladších žáků se stal tým Házená Mělník A před Sokolem Úvaly A a Spartou Kutná Hora. Tyto první tři týmy se zároveň zúčastní Středočeského kvalifikačního turnaje (7. nebo 8. listopadu) a jeho vítěz následně postoupí do regionální kvalifikace o postup do finále Házenkářského desetiboje mladších žáků.

Jednotlivé výsledky Sparty v turnaji:
Mělník A - Sparta 13:11 (6:3)
Příbram - Sparta 8:15 (6:8)
Zruč n. S. - Sparta 7:19 (5:6)
Úvaly A - Sparta 19:10 (11:3)

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Valeš - Novák D. 16, Klouček 10, Kotva 10, Mommers 6, Šnajdrová 6, Mašek 5, Růžička 1, Vlasáková Š. 1 a Kvěch. Trenér: Salák Alois ml.