Muži nehráli, zápas byl odložen

12. duben 2010, 11:09

Náchod - Ve třetím jarním kole 2. ligy mladších dorostenců byli házenkáři Sparty Kutná Hora v sobotu 10. dubna hosty východočeského TJ Náchod B. Utkání začínalo v místní sportovní hale v 10,30 hodin. V podzimním domácím utkání Sparta nad tímto soupeřem vyhrála jednoznačně o 16 branky – 31:15.

Náchod B - Kutná Hora 18:35 (6:16)

V sobotním utkání byl průběh obdobný – dorostenci Sparty byli od úvodních minut jasně lepší a postupně navyšovali svůj náskok. V 5.minutě byl stav 1:3, v 10.minutě 2:5 a v 15.minutě již 2:8. Ve 20.minutě náskok narostl na rozdíl 9 branek – 3:12 a poločas skončil vedením SPARTY o 10 branek – 6:16. Ve 2.poločase byl „scénář“ podobný, hosté byli po všech stránkách jasně lepší a bezpečně dovedli utkání do vítězného konce. Po vítězství o 17 branek – 18:35 si zaslouženě odvezli oba druholigové body.

Mladším dorostencům Sparty se druhé jarní mistrovské utkání (bylo to sice již 3.kolo, to druhé – doma se Zručí - bylo odloženo na květen) výsledkově i herně povedlo. Trenér Jiří Hasala byl s předvedeným výkonem svých svěřenců spokojen, hlavně za povedenou hru v 1. poločase. A to ještě jeho tým nastoupil poměrně dost oslaben, citelně chyběl střelec Pícha, zraněný křídelní hráč Bielický a Suntych. Nutno ovšem dodat, že domácí „béčko“ má nejmladší tým v celé soutěži a jeho základ tvoří starší žáci.

Sestava a branky Sparty: Karlovský - Falge 9, Polívka D. 8, Kuře 7, Nádvorník 4, Brož 3, Koriťák 2, Petránek 1a Stehlík 1. Trenér Hasala Jiří. Napomínání: 2/2. Vyloučení: 0/2. Sedmičky: 0 - 3/3. Rozhodčí: Bartušek (Chrudim) - Dolejší st. (Zruč n. S.). Diváků: 20.

Ve čtvrtém jarním kole dorostenci Sparty zavítají v sobotu 17. dubna do Prahy, kde od 11,00 hodin nastoupí na hřišti vedoucího týmu soutěže – Sokola Kobylisy.

Společná regionální liga mužů

První jarní zápas Společné regionální ligy Sparta Kutná Hora Sokol Vršovice byl odložen.

V nedělním utkání prvního jarního kola hosté (vedoucí tým soutěže) odmítli nastoupit z důvodů bezpečnosti – povrch venkovního hřiště byl po nočním dešti mokrý a kluzký. A jelikož ke stejnému názoru došla i dvojice rozhodčích Václavková – Skružný, utkání bylo odloženo. Po vzájemné dohodě obou oddílů byl ihned dohodnut nový termín – neděle 2.května od 12,00 hodin.

Jen doufejme, že nebude i tento den pršet a hosté opět nebudou chtít hrát. To by se jim ty "výlety" do Kutné Hory dost prodražily! Je jenom s podivem, že pražský tým má také venkovní hřiště i podobný povrch a na mokro musí být tedy hráči zvyklí. Toto by se dalo spíše předpokládat u vyloženě halového týmu, což Sokol Vršovice rozhodně není. Navíc, v neděli byly v Kutné Hoře podmínky pro oba soupeře stejné!

Spartu o nastávajícím víkendu čeká utkání druhého jarního kola – v sobotu 17. 4. nastoupí od 14,30 hodin na venkovním hřišti Sokola Libčice nad Vltavou.