Parádním závěrem mladší dorostenci Sparty otočili zápas s Louny

4. prosinec 2015, 00:54

Zruč nad Sázavou - Mladší dorostenci házenkářského oddílu Sparty Kutná Hora měli v sobotu 28. listopadu na programu utkání 9. podzimního kola 2. ligy MD - Čechy, ve kterém přivítal ve sportovní hale ve Zruči nad Sázavou severočeský tým Lokomotivu Louny. Po 8. kole byly Louny v průběžné tabulce na 5. místě se ziskem 10 bodů (bilance 5-0-3), Sparta na místě sedmém s 8 body (bilance 4-0-4). V loňské druholigové sezóně kutnohorský tým nejprve na podzim 2014 prohrál v Lounech 32:24, v odvetě na jaře 2015 doma zvítězil 31:29.

Kutná Hora - Louny 28:27 (10:14)

Začátek sobotního utkání byl poměrně vyrovnaný. Nejprve hosté vedli 0:1 a 1:2, poté domácí 3:2 a 4:3. V 10. minutě vedli hosté 4:6 a v polovině prvního dějství 6:7. Další minuty však byly plně v režii hostujícího týmu, který v 19. minutě vedl 6:10 a ve 28. minutě dokonce již 7:14. Domácím se v této fázi utkání přestalo dařit střelecky, naštěstí v závěru prvního poločasu třemi brankami snížili vysoké vedení soupeře na přijatelný rozdíl čtyř branek. Přesto do kabin odcházeli daleko spokojenější hosté z Loun při vedení 10:14.

Na začátku druhého poločasu sice domácí dvakrát snížili na rozdíl tří branek, na 11:14 a 12:15, ve 37. minutě však hosté vedli šestibrankovým rozdílem - 12:18, ve 42. minutě ještě o pět branek - 15:20. I v následujících minutách si hosté z Loun nadále udržovali náskok, ten se však postupně ztenčoval. Ve 48. minutě byl stav 18:22, v 52. minutě 21:24. Ale posledních zhruba osm minut opět potvrdilo, že kutnohorský tým mladších dorostenců má závěry utkání hodně dobré. V 55. minutě dokázali srovnat na 24:24 a po vedení hostí 24:25 v 58. minutě přešli do vedení 27:26. V předposlední minutě sice hosté ještě jednou vyrovnali stav na 27:27, v poslední minutě však domácí svou 28. brankou rozhodli o svém těsném vítězství - 28:27.

V zajímavém a dramatickém utkání si mladší dorostenci Sparty připsali páté podzimní vítězství a bodově se dotáhli na svého sobotního soupeře. Opět se jim vydařil závěr utkání a nepoložilo je ani vysoké sedmibrankové vedení hostí v průběhu prvního poločasu i šestibrankové manko ještě v průběhu poločasu druhého. Za to si zaslouží celý tým určitě velkou pochvalu.

Sestava a branky Sparty: Ginter, Kotěšovec - Procházka 9, Škalda 7, Dolejší 4, Jeníček 3, Špaček 3, Choc 1, Losinecký 1, Horák, Pacner D., Pacner L. a Šimon. Trenér: Hasala Jiří. Napomínání: 3/4. Vyloučení: 3/1. Sedmičky: 0 - 2/1. Rozhodčí: Hosnedl (Písek) - Kahoun (Blažejov). Diváků: 20.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Sparty Jiří Hasala?
Dramatické utkání od začátku do konce a větší morální síla na straně našeho celku. Tentokrát jsme kladli velký důraz na obrannou činnost a vyplatilo se. První poločas se nám sice nepovedl, ale trpělivou hrou a zlepšenou obranou v tom druhém jsme dokázali obrátit konečný výsledek v náš prospěch. Kluci, mákli jste a já vám děkuji.

Ostatní výsledky 9. kola:
Náchod - Šťáhlavy 30:36
Sok. Vršovice - Liberec 21:34
Lok. Vršovice - Strakonice 30:30
Bělá - Ledeč 23:18

Příští program:
V sobotu 5. prosince tým mladších dorostenců Sparty pojede do Náchoda, kde nastoupí v utkání předposledního 10. kola 2. ligy MD od 10 hodin v místní sportovní hale proti domácímu týmu TJ HC Náchod.