Sparta si v derby pohrála s Jiskrou

23. květen 2010, 13:19

Kutná Hora - V 16. kole Společné regionální ligy se na hřišti Sparty Kutná Hora v Tyršově ulici představili házenkáři Jiskry Zruč nad Sázavou. Souboj odvěkých rivalů skončil stejně jako v předchozích třech zápasech: Z vítězství se radovali Kutnohorští.

Kutná Hora - Zruč n. S. 32:21 (18:8)

Hosté dorazili bez svého nejzkušenějšího hráče Pavla Vrzáčka, které společně s házenkářskou legendou devadesátých let minulého století Petrem Švarcem slavil čtyřicetiny. Zručští mladíci se sice ujali vedení brankou Davida Hornáta, po zbytek střetnutí měli navrch ale domácí. Za stavu 6:3 se v krátkém čase nechali vyloučit tři hráči hostů a tak Sparta měla možnost přesilovky tří mužů. Jenže ve 13. min. musel Červenka lapit sedmičku J. Kaplanovi a navíc útok Hrčky s Thiemem na samotného gólmana Jiskry Vodrážku skončil jen střelou do tyče! Na druhé straně Červenka zlikvidoval rány Böhma a P. Kaplana, kutnohorský Sukdolák také pálil jen do tyče, ovšem přesto si domácí vybudovali do druhého poločasu solidní desetigólový náskok.

Koncentrace kutnohorských hráčů pod dojmem bezpečného vedení polevila, Zručští naopak zahustili obranu a tak druhá půle byla o poznání vyrovnanější. Oba celky zahodily velké množství vyložených šancí, domácí se navíc v koncovce několikrát zbytečně ukvapili. Zručští ale v neděli na zvrat ve vývoji zápasu neměli, jubilejní třicátou a "drahou" branku si ze sedmičky připsal Ondřej Hasala.

"Viděli jsme házenou nevalné úrovně," shrnul šedesát minut na hřišti trenér Kutné Hory Jiří Hájek. "Byli jsme ale o poznání lepší a to rozhodlo," dodal. Za výsledek svůj tým sice mohl pochválit, ovšem co by mu vytkl? "Ve druhém poločase se hráči špatně koncentrovali v obraně, soupeři jsme po přestávce umožnili podstatně více branek než v první půli," upozornil.

Trenér Jiskry Zruč nad Sázavou Petr Felis v utkání postrádal oslavence Pavla Vrzáčka. "Z hráčů na jeho oslavě ale nikdo nebyl," zdůraznil a k zápasu řekl: "Hráli jsme špatně, kluci neproměňovali vyložené šance. Obrana byla propustná, naše hra byla celkově mrtvá bez zápalu."

Branky a sestava Sparty: Červenka, Malý - Hasala 8, T. Hájek 6, Thieme 5, Šalátek 4, Rudolf 4, Hovorka 4, Hrčka 1, Sukdolák. Trenér Jiří Hájek. Branky a sestava Jiskry: Vodrážka - D. Hornát 8, M. Felis 5, P. Kaplan 3, Böhm 2, J. Kaplan 2, Vávra 1, Hejl, J. Hornát, Korel, Kuchyňka. Trenér Petr Felis. Rozhodčí: Průžek - Novotný. Vyloučení: 3/8. ŽK: 2/2. Sedmičky: 3/1 - 2/2. Diváků: 50.