Útok dorostenců Sparty nastřílel házenkářům z Úval čtyřicet gólů!

30. říjen 2015, 00:40

Úvaly - Mladší dorostence házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora čekalo v sobotu 24. října utkání 6. kola druhé ligy, ke kterému nastoupili ve sportovní hale Úvaly. Po pátém kole měla Sparta měla na svém kontě šest bodů (bilance tří vítězství a dvou porážek), Úvaly byly prozatím bez bodového zisku (pět porážek).

Úvaly - Kutná Hora 34:40 (20:20)

Oba soupeři se velmi dobře znají, obdobné kádry se potkávaly často již v žákovských kategoriích ve středočeských soutěžích. A výsledky byly většinou poměrně vyrovnané, totéž se dalo čekat i v sobotním druholigovém utkání.

A opravdu bylo k vidění utkání hodně vyrovnané, v průběhu prvního poločasu se oba soupeři několikrát vystřídali ve vedení, které bylo většinou 1-2 brankové. O to ostatně svědčí vývoj skóre - 1:0, 2:1, 2:3, 4:3, 6:4, 6:7, 9:7, 9:10, 12:13, 15:13, 17:16. Ve 27. minutě byl rozdíl poprvé tříbrankový, domácí vedli 19:16, v poslední minutě však hosté dokázali vyrovnat na poločasových 20:20. Z toho je vidět, že obrany příliš „nefungovaly“, o to více se oběma soupeřům dařilo v útoku.

Na začátku druhého poločasu nejprve hosté přešli do vedení 20:22, později 22:25 a ve 39. minutě byl stav 24:27. Domácí však do 43. minuty stačili vyrovnat na 27:27. Ale v průběhu dalších pěti minut hosté opět přešli do vedení, nejprve 27:30 a poté 28:32. Domácí však byli stále nadosah, v 51. minutě snížili na 31:32. V závěrečných devíti minutách však hosté čtyřikrát za sebou zaznamenali po dvou brankách, na což domácí vždy odpověděli pouze jednou brankou a tak náskok postupně narůstal až na konečný - šestibrankový rozdíl (31:34, 32:36, 33:38, 34:40). V utkání bohatém na branky tak mladší dorostenci Sparty nakonec zvítězili 34:40 a domů si zaslouženě odvezli oba mistrovské body.

Kutnohorský tým nepodal v sobotním utkání příliš přesvědčivý výkon v obraně, za kterou to neměli lehké ani oba brankáři. Naopak v útoku se dařilo nadmíru, o čemž svědčí 40 nastřílených branek. Nejvíce se opět prosazoval Škalda, do střelecké tabulky se dokázalo zapsat i ostatních šest hráčů, kteří do hry v poli zasáhli.

Sestava a branky Sparty: Ginter, Kotěšovec - Škalda 15, Procházka 8, Dolejší 5, Horák 4, Losinecký 4, Choc 3 a Jeníček 1. Trenér Jiří Hasala. Napomínání: 3/2. Vyloučení: 2/4. Sedmičky: 2/2 - 2/2. Rozhodčí: Hosnédl (Písek) - Kahoun (Blažejov). Diváků: 44.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér Sparty Jiří Hasala?
"Utkání zajímavé svým průběhem splnilo mé očekávání až ve druhém poločase, kdy jsme již neměli nikoho na střídání. Po vyloučení Michaela (do té doby nejlepšího hráče na hřišti) jsme byli nuceni změnit herní systém a paradoxně to vedlo ke zlepšené hře jak v útoku, tak i v obraně. Aleš svou pohyblivostí a chytrostí  přinutil útočícího soupeře k chybám, kterých  využíval rychlostně vybavený Honza a spolehlivě gólově zakončoval. A přidali se i ostatní. Adam, ač chabrus na záda, nohu a prst, spolehlivě bránil, Vojta  to celé udýchal, Dan a Tomáš se také dokázali prosadit, pouze snad gólmanům Ondrovi a Vaškovi chybělo při některých střelách více štěstí. Nyní nás čeká těžký závěr podzimní části soutěže. Pokud uspějeme, bude to dobrý počinek do části jarní. Klukům děkuji a sluší se také poděkovat hrstce diváků, kteří nám zafandili."

Příští program:
Následující dva víkendy mají republikové soutěže přestávku, až v sobotu 14. listopadu přivítá tým mladších dorostenců Sparty v utkání 7. kola 2. ligy od 16 hodin ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou vedoucí tým soutěže - HBC Strakonice 1921.