Úvalům vrátili páteční porážku i s úroky

10. květen 2010, 00:00

Kutná Hora - Házenkáři Sparty Kutná Hora se o víkendu dvakrát střetli se Sokolem Úvaly: V pátek dohrávali na hřišti soupeře zápas devátého kola Společné regionální ligy a v neděli se představili svým divákům v utkání "řádného", 14. kola.

Úvaly - K. Hora 27:23 (12:9)

Po vyrovnaném úvodu páteční dohrávky, kdy se oba soupeři několikrát vystřídali ve vedení, se závěr prvního poločasu lépe vydařil domácím, kteří čtyřmi brankami vřadě upravili na poločasových 12:9. V úvodu druhé půli Kutnohorští dokázali se soupeřem držet krok, ve 36. min. to bylo 15:13, ovšem o deset minut později Úvaly už vedly 21:15. To byl rozhodující "trhák" domácích, kteří již potom hru kontrolovali a hostům nedovolili přiblížit se na "dostřel". Domácí se na svém "pískovišti" lépe pohybovali, naopak hráčům Sparty dělal nezvyklý povrch v pohybu dost problémů.

Kutnohorští nepodali v páteční dohrávce příliš dobrý výkon a chvílemi byla jejich hra hodně bídná. Navíc nedokázali ubránit trojici domácích hráčů Kroutil, Teplý, Valach, kteří zaznamenali 23 z celkových 27 branek svého týmu. A to bylo pro konečný výsledek utkání rozhodující.

Na páteční dohrávku pozapomnělo vedení Středočeského svazu házené delegovat rozhodčí a tak musel utkání odřídit – po předchozí dohodě obou oddílů – vedoucí hostujícího týmu Petr Vobořil.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Malý - Thieme 7, Šalátek 6, Hájek 3, Hovorka 3, Šnajdr 2, Hrčka 1, Sklenařík 1, Horníček, Morysek, Rudolf , A. Salák. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 2/3. Vyloučení: 1/0. Sedmičky: 3/2 - 4/4. Rozhodčí: Vobořil (K. Hora). Diváků: 20.

K. Hora - Úvaly 27:20 (12:11)

Nedělní utkání začala lépe Sparta, která v úvodních minutách vedla postupně 2:0, 4:1 a 7:4. Hosté však dokázali „zazlobit“ a postupně čtyřikrát snížili na rozdíl jediné branky, aby ve 28. minutě dokonce vyrovnali na 11:11. Domácí nakonec v poslední minutě upravili na poločasových 12:11. Na začátku druhé půle Úvalští ještě vyrovnali na 12:12, v dalším průběhu však Kutná Hora výrazně zlepšila hru v obraně i v útoku a postupně navyšovala svůj náskok. Vyplatila se jí obrana kanonýra O. Kroutila (nejlepší střelec celé SRL zaznamenal i tak 13 branek) a hosté nedokázali jeho „vyřazení ze hry“ nahradit. V polovině druhého poločasu Sparta vedla již 20:15 a i přes některé zbytečné chyby a neproměnění vyložených brankových příležitostí nakonec dovedla v pohodě do vítězného konce.

Kutnohorští zvítězili zcela zaslouženě a odvedli tak soupeři páteční – zcela zbytečnou – porážku i s "úroky".

Celé nedělní utkání za Kutnou Horu odchytal "veterán" Malý (mladý Červenka se v pátek v Úvalech zranil) a svůj tým podržel – připsal si 13 úspěšných zákroků a měl úspěšnost 40%. Střelecky se tentokrát prosadilo hnedle deset z jedenácti hráčů, kteří hráli v poli, nejvíce se dařilo Hájkovi, který zaznamenal osm branek. Z týmu hostí byl jednoznačnou jedničkou autor 13 branek – O. Kroutil, dobře zachytal Martoch (měl 18 úspěšných zákroků = úspěšnost také 40%). V průběžné tabulce SRL se Sparta - po páteční porážce - opět dostala před svého dnešního soupeře na 5. místo, má o dva body více, o zápas odehráno méně a navíc lepší poměr vzájemných zápasů.

Sestava a branky Sparty: Malý - Hájek 8, Thieme 4, Hovorka 3, Šalátek 3, Šimůnek 3, Hrčka 1, Morysek 2, Rudolf 2, Šnajdr 2, Horníček 1, A. Salák, J. Salák.Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 2/1. Vyloučení: 3/4. Sedmičky: 6/4 - 6/5. Rozhodčí: Hloušková (V. Hamry) - Hofmanová (Praha). Diváků: 53. Poločas: 12:11.