Z derby si odvezli vítězství dorostenci HC Kolín

21. květen 2022, 04:41

Kutná Hora - V neděli 15. května měl tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora  na programu mistrovské utkání 6. jarního kola Středočeské ligy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška sousedského rivala, tým HC Kolín.

SPARTA Kutná Hora – HC Kolín  2 6  :  3 0   / 11 : 13 /

V podzimní části této soutěže startovala čtveřice týmů – HC Kolín, LOKOMOTIVA Česká Lípa, SOKOL Bělá pod Bezdězem a SPARTA Kutná Hora. V zimní přestávce však byla podzimní část ukončena, nyní na jaře se hraje soutěž nová. Do té se navíc přihlásil tým Mělníka a opět se hraje dvoukolově, každý s každým. Jelikož je ale soutěž neoficiální, je v ní povoleno půjčování hráčů mezi jednotlivými oddíly bez omezení maximálního počtu tří hostovaček !!!

Po úvodní brance domácích vedli následně hosté 1:2 a ve 12.minutě 2:4, v 18.minutě prozměnu 5:4 domácí a ještě ve 23.minutě byl stav příznivý pro ně -  8:7. Poté hosté třemi brankami otočili na 8:10 a po vyrovnání ve 26.minutě na 10:10 dalšími třemi brankami odskočili na 10:13. V samém závěru potom domácí upravili 11 brankou na poločasových 11:13.

Od začátku druhého poločasu si hosté nadále udržovali 2-3 brankové vedení, ve 38.minutě byl stav 15:18. Následně domácí 3x snížili na rozdíl branky jediné, ve 44.minutě na 19:20. Poté sice hosté 3 brankami zvýšili na 19:23, domácím se ale podařilo 4 brankovou šňůrou do 51.minuty vyrovnat na 23:23. K obratu však nedošlo, v závěru byli přece jenom lepší hosté, kteří do 57.minuty odskočili na 24:28 a stejným rozdílem nakonec i zvítězili, když se skóre posunulo na konečných 26:30.

Dorostenci SPARTY odehráli s lídrem soutěže celkem vyrovnané utkání, v závěru byl ale důraznější tým Kolína a dovedl nedělní utkání do vítězného konce. Mimořádně produktivní byl opět Kiril  Ishchenko, autor 12 branek / i když i on dokázal několik šancí zazdít /, trochu za očekáváním tentokrát zůstal Patrik Pektor / 4 branky, z toho ve 2.poločasu pouze 1 / a na konečném výsledku se také podepsalo množství zahozených tutovek i ztrát míčů.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Jan Falge?
Zápas v Kutné Hoře měl oproti tomu v Kolíně mnohem vyrovnanější průběh, se soupeřem jsme drželi krok několika povedenými akcemi v útoku, i obrana pracovala lépe, když si připsala několik pěkných bloků. Oba brankáři zaznamenali několik pěkných zákroků, na starší žáky velmi odvážný výkon. V útoku nás táhla dvojce Patrik Pektor a Kiril Ishchenko, tato úderná dvojice řídila náš útok a připravila společně většinu našich akcí. Na Patrikovi je hodně znát jeho trénink v Úvalech, je velkým přínosem pro tým, a věřím, že tomu tak bude i v mužské kategorii. Chválím celý tým složený ze dvou kategorií za nasazení po celé utkání.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Niederle /br/ - Ishchenko 12, Pektor P. 4, Kail 3, Pícha 3, Kostrec 2, Pavlík 2, Pektor O. a Pelikán T. Trenéři: Falge Jan – Jeníček Daniel.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 2, VYLOUČENÍ: 2 – 4, SEDMIČKY: 4/3 – 3/3, ROZHODČÍ: Salák A. st. – Valeš DIVÁCI: 22.

Další utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 29. května nastoupí od 13:00 hodin ve sportovní hale týmu LOKOMOTIVA Česká Lípa.