Zručští házenkáři nedali Mělníku ve druhé půli žádnou šanci myslet na úspěch

8. duben 2013, 22:21
(aktualizováno: 8. duben 2013, 22:24)

Zruč nad Sázavou - Házenkáři Jiskry Zruč nad Sázavou hostili v 10. kole společné regionální ligy v dalším mistrovském, předehrávaném, utkání ve Sportovní hale ve Zruči nad Sázavou Na Pohoří Wendy Mělník.

Petr Felis, trenér: "Poslední vzájemné měření sil vyznělo těsně pro našeho soupeře, prohráli jsme v Mělníku ve 4. kole 30:28. Jiskra nastupuje k prvnímu jarnímu zápasu v nejsilnějším možném složení, a to ještě Tomášové Koubský a Korel musí zápas sledovat jen z tribuny, kde budou neúnavně povzbuzovat svůj tým a určitě dostanou šanci ukázat se v dalších zápasech."

10. kolo: Jiskra Zruč nad Sázavou – Wendy Mělník 32:20 (16:13)

Jiskra nastoupila do úvodního předehrávaného zápasu s cílem získat důležité dva body, které by jí udržely v kontaktu s čelem tabulky, což se promítlo do nasazení, se kterým Jiskra vlétla do zápasu. Bohužel nedisciplinovanost v obraně a zbrklé počínání v útočné fázi sráželo domácí a dovolovalo Mělníku držet se na dostřel jedné až dvou branek. V 18. minutě se hostům podařilo dokonce srovnat na 11:11. Od 20. minuty však Jiskra zlepšila obrannou činnost, z čehož pramenily rychlé útoky, které domácí bezpečně proměňovali a vybudovali si tříbrankový náskok. Po třiceti minutách svítil na ukazateli skóre stav 16:13 ve prospěch Jiskry.

Do druhého poločasu nastoupila Jiskra mnohem koncentrovaněji a pohyblivou, agresivní obranou nutila hosty k chybám a ztrátě míčů. Byla to voda na mlýn domácím házenkářům, kteří stříleli jednoduché branky z rychlých brejků. Postupně navýšili náskok až na deset branek a moderní rychlou házenou bavili slušně zaplněné hlediště. O úspěšnosti obrany domácích svědčí pouze sedm obdržených branek ve druhém poločase. Za obranným šikem v pohodě chytali oba gólmani Matěj Domkář i Pavel „Mário“ Vodrážka, kteří svým výkonem přispěli k jasnému vítězství Jiskry v poměru 32:20.

Petr Felis, trenér: "Pochvalu za nasazení a kolektivní výkon zaslouží celý tým a můžeme jen doufat, že podobný výkon předvedou zručští muži i za čtrnáct dní na horké půdě v Mladé Boleslavi. Kaňkou na jinak povedeném utkání je zranění Jirky Böhma, kterému přejeme brzké uzdravení. Další utkání na domácí půdě čeká hráče Jiskry až za pět týdnů, po sérii tří venkovních zápasů. Věříme, že si diváci najdou na další utkání cestu a budou podobně skvělí jako v sobotu a pomohou nám k dalším důležitým bodům."

Sestava a branky Jiskry: Vodrážka, Domkář  - Kovařík 10,  Vávra 5,  Havránek,  Roub a M. Vrzáček po 3,  Felis, Lefner a Hornát  po 2,  Hejl a Korel po 1, P. Vrzáček, Böhm. ŽK: Havránek, P. Vrzáček. Dvouminutový trest: 2 x Kovařík. Diváci: 75.