Zručští házenkáři ze severu Čech body nepřivezli, prohráli o jeden gól

30. říjen 2012, 20:58
(aktualizováno: 30. říjen 2012, 20:58)

Most - Házenkáři Jiskry Zruč nad Sázavou odjeli ke svému poslednímu utkání (8. kolo) v podzimní části společné regionální ligy na palubovku HK Baníku Most. "Poslední vzájemné měření sil vyznělo jasně pro náš tým, když v domácím prostředí jsme vyhráli 35:22," připomněl zručský trenér Petr Felis.

Most - Zruč n. Sáz. 22:21 (10:10)

Zápas na mostecké půdě byl podle předpokladů diametrálně odlišný. Hosté přijeli pouze s dvěma hráči na střídání, když chyběli David a Tomáš Korelovi a Lukáš Lefner. Naproti tomu domácí nastoupili s kompletním kádrem, který byl lačný po dvou bodech.

Začátek zápasu vyzněl pro domácí tým, ujal se vedení 5:2. Jiskra se obtížně prosazovala na postavenou obranu domácích, ale přesto se dotáhla na rozdíl jediné branky - 6:5. V další části hry prvního poločasu byl zápas maximálně vyrovnaný, když oba týmy těžily především ze střelby z hranice devítimetrového hodu a snahy o rychlý přechod. O vyrovnanosti utkání svědčí i poločasový výsledek 10:10.

Druhý poločas se hrál přesně podle not z prvního poločasu, s velkou vyrovnaností, vedení jednoho či druhého týmu. Utkání se začalo lámat v 51. minutě, kdy se mosteckým házenkářům podařila série tří branek, na kterou hosté nedokázali zareagovat a čtyři minuty před koncem svítil na ukazateli stav 22-19. Jiskra ovšem nesložila zbraně, vyškrábala ze sebe poslední zbytky sil a vysunutou obranou a následným ziskem míče snížila na 22-21. Bohužel víc již hosté nestihli a po závěrečném klaksonu se mohli domácí radovat z těsné výhry.

Petr Felis, trenér: "Ztratili jsme vyrovnané utkání a trochu zbytečně přišli o dva body. Nicméně Most podal velice solidní výkon a zřejmě zvítězil zaslouženě. Mí svěřenci však zaslouží pochvalu za bojovnost a snahu až do závěrečných vteřin střetnutí. Skončila tak pro nás podzimní část soutěže a rozhodně spokojeností neoplýváme. Osm bodů, 4 výhry, 4 prohry - to není výsledek, který jsme si vytyčili před startem této sezony."

Sestava a branky Jiskry: Vodrážka - Roub 8, Martin Felis 4, Matěj Vrzáček 4, Kovařík 2, Hejl 2, Havránek 1, Koubský, Pavel Vrzáček. Branky ze sedmiček hodů: 1/2. ŽK: 2/1 (Kovařík). Vyloučení: 5/2 (Havránek, Hejl). Diváci: 25. Rozhodčí: Martin Kasík, Jaroslav Lorenc. Trenér Petr Felis.