Zručští házenkáři získali v Mladé Boleslavi velice cenné body brankou v poslední minutě

23. duben 2013, 10:54
(aktualizováno: 23. duben 2013, 10:56)

Mladá Boleslav - Házenkáři Jiskry Zruč nad odjeli zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání 10. kola SRL na palubovku AŠ Mladá Boleslav B.

Petr Felis, trenér: "V rámci druhého kola jarní části SRL mužů zajížděl celek Jiskry Zruč nad Sázavou do Mladé Boleslavi, kde byla jeho soupeřem rezerva druholigových domácích. Bylo jasné, že nepůjde o jednoduchý duel. Poslední vzájemné měření sil vyznělo o tři branky pro našeho soupeře, prohráli jsme v domácím prostředí v 5. kole 26:29."

TJ AŠ Mladá Boleslav B - Jiskra Zruč n. S. 23:24 (10:14)

Mladá Boleslav B je na domácí palubovce velice nepříjemným soupeřem, který je navíc doplněn o hráče A týmu. Problémy se sestavou Jiskry Zruč nad Sázavou potvrdily náročnost duelu. Jirka Böhm si léčí zraněné lýtko, Davida Korela nepustily do zápasu pracovní povinnosti, Matěj Vrzáček pomáhal dorostencům v Novém Veselí (a pomohl jim k vítězství nad Zlínem) a Lukáš Vávra nastupoval do zápasu s virózou. I přes tyto okolnosti Jiskra zaskočila domácí neprostupnou a agresivní obranou a dynamickou útočnou fází, což mělo za výsledek vedení Jiskry v celém prvním poločase. Prvních pět minut bylo vyrovnaných a Jiskra vedla o branku - 3:2. Ziskem několika míčů, výbornými zákroky Tomáše Korela v brance a povedenými útočnými akcemi Jiskra odskočila soupeři na pětibrankový rozdíl. Výsledek platil až do konce prvního dějství, i když poslední branka padla z ruky Mladoboleslavských, Jiskra tak odcházela do kabin s vedením 14:10.

Druhý poločas se nesl ve zcela opačném duchu. Jiskra začala kupit technické chyby, přestalo jí fungovat kolektivní pojetí hry jak v útoku, tak v obraně. Mladá Boleslav B  začala postupně z náskoku hostů ukrajovat gól za gólem. Jiskra soupeři navíc pomohla vyloučenými hráči, což odebíralo hostům další síly a naopak domácí skórovali z jednoduchých útoků. Ve 20. minutě se domácí poprvé ujali vedení 21:20. Zručáci v této hrací době hráli netrpělivě a neproměnili několik šancí. Poté si vzali oddechový čas a následně kontrovali dvěma brankami v řadě. Domácím se dařilo odpovědět a zápas spěl do dramatické koncovky. Za stavu 23:23 se jako muž bez nervů ukázal David Hornát, který ranou z devíti metrů padesát sekund před koncem propálil vše, co mu stálo v cestě. Mladoboleslavským po time-outu zbývalo třicet sekund na závěrečnou útočnou akci, kterou však nezvládli. Na straně hostů propukla obrovská radost, výhrou si připsali velice cenné a důležité dva body.

Petr Felis, trenér: "Střelecky se dařilo Pavlu Roubovi (8 branek) a Martinu Felisovi (5 branek), ale pochvalu za nasazení a bojovný výkon zaslouží celý tým. V příštím kole Jiskra zajíždí na další venkovní utkání, tentokrát do haly na Heroldových Sadech v Praze, kde hraje své domácí zápasy Sokol Úvaly. Věříme, že se nám povede navázat na předchozí zápasy a přivést si důležité dva body, i když se bude jednat o další z velice těžkých utkání."

Sestava a branky Jiskry: Vodrážka, T. Korel - Roub 8, Felis 5, Hejl 4, Lefner, Havránek a P. Vrzáček po 2; Hornát 1, Koubský, Vávra, Kovařík. Sedmičky: 2/2. ŽK: 2/2 (P. Vrzáček, Hornát). Vyloučení: 3/5 (Havránek 2x, Hejl, Vávra, P. Vrzáček). Diváci: 35. Rozhodčí: Pavel Blanar, Lukáš Lehký. Trenér: Petr Felis.