Bojovný výkon Sršňů na Techniku nestačil, Kutnou Horu posílil Tugarinov

1. prosinec 2011, 10:30
(aktualizováno: 1. prosinec 2011, 10:30)

Brno - Hokejisté TJ Sršni Kutná Hora ve středu odjeli k dalšímu druholigovému utkání na led Techniky Brno. Po vyrovnaném a bojovném výkonu prohráli 5:3. Na lavičce Sršňů se představila trenérská dvojice Měsíček - Barta, tým posílil Rus Ivan Tugarinov, který přišel z ostravského HC Torax Poruba. třiadvacetiletý Ivan Tugarinov působil v nižších ruských soutěžích, ale několik startů si připsal i v ruské Superlize v dresu Novokuzněcku.

Brno - Kutná Hora 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Sršni, pod vedením nové trenérské dvojice Měsíček- Barta, vlétli do zápasu jako střely a to přineslo své ovace. Nejprve v 46. vteřině střílel Jankovský, ale domácí gólman byl pozorný. Za to po pár vteřinách později již kapituloval. Po souhře Kubišta - Sladký - Jankovský, prvně jmenovaný dostal puk poprvé za brankovou čáru - 0:1. Poté následovala dvě vyloučení na obou stranách, ale ani jeden tým se neprosadil. Jediná vážnější akce domácích přišla až v poslední vteřině přesilovky. Sršni v 11. minutě 2x zahrozili. Kolotoč v útočném pásmu rozpoutali Muras, Křišťan a Tugarinov, ale domácí gólman byl vždy pozorný. I díky Bláhově vyloučení se domácí dostali do tlaku a v čase 14:22 vyrovnali z hole Brzobohatého - 1:1. Do konce třetiny se již jen vylučovalo. Za domácí seděl v 16. minutě Habrovec a za hosty v 18. minutě Muras.

Stejně, jako první třetina, začala i ta druhá. V 22. minutě nahodil Janata od modré puk, ale Kubišta v závaru před brankou nedokázal skórovat. V čase 22:29 byl vyloučen domácí Zapletal za držení. Kutnohorští si vytvořili tlak a po 59 vteřinách ho využili. Trefil se Jankovský po spolupráci Janaty a Králíčka - 1:2. Ve 26. minutě se řítil na Kalouska domácí Česnek a tak Heřmanský musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Bylo nařízeno trestné střílení, které sám faulovaný proměnil - 2:2. Techniku vyrovnávací branka nakopla a začala nebezpečně dotírat. Nejprve zvonila tyč za Kalouskem, poté hostující brankař zlikvidoval dvě velké šance. V čase 31:15 šel na trestnou Janata, ale Sršni se ubránili a ihned po skončení trestu se na lavici hanby posadil domácí Sedláček, jenže ani Sršni nevyužili nabídnutou přesilovku. Po jejím skončení byl opět vyloučen Janata za držení. Díky této sérii vyloučení se hra rozkouskovala, ale kutnohorští si i přesto vytvářeli šance. V 36. minutě stříleli od modré nejdříve Bílek a po něm z druhé strany Nakládal, ale bohužel vždy jen do brankaře domácích. Když se pár vteřin před koncem neujala ani šance Kubišty, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Třetí třetina začala, na rozdíl od předchozích dvou, tlakem domácích, ale Sršni bránili poctivě. Hned ve 42. minutě byl vyloučen opět Janata za držení a domácí byli rázem na koni. Gól nepadl ani ve 49. minutě při útoku domácích 3 proti jedinému hráči Sršňů Horálkovi. Za to v čase 50:32 se již Technika prosadila. Puk do brány dorážel Beníšek - 3:2. V čase 52:12 odstavil Heřmanský tělem soupeřova hráče, ale hlavní sudí k překvapení všech vyloučil našeho beka na 5 minut + do konce utkání za údajný faul loktem. Brňané se ale neprosadili a tak po skončení pětiminutové přesilovky putoval na trestnou Kůrka za sekání. V této přesilovce se již domácí dokázali prosadit, konkrétně v čase 57.55 Bělohlávek - 4:2. Deset vteřin po vstřelené brance byl vyloučen domácí Odehnal za vražení na hrazení. Nabídnutou přesilovku kutnohorští využili, konkrétně Králíček po asistenci Nakládala - 4:3. Sršni si vzali oddechový čas a odhodlali se ke hře bez brankaře. Závěrečný tlak byl sice drtivý, ale bez gólového efektu. A tak se bohužel pro Sršně dostali domácí k vyvezení puku a Bělohlávek pouhé 2 vteřiny před koncem nadvakrát trefil prázdnou branku Sršňů a stanovil tak konečné skóre zápasu na 5:3 pro domácí.

Branky K. Hory: Kubišta, Jankovský, Nakládal. Vyloučení: 7/10, navíc Heřmanský (KH) 5+OK. Technika: Vrba - Habrovec, Žalud, Mráz, Klimeš, Úlehla, Zapletal, Jurča, Vozdecký, Sedláček, Rejnoha, Česnek, Brzobohatý, Odehnal, Šedý, Benýšek, Bělohlávek, Gabriška. Trenér: Kaňkovský. Kutná Hora: Kalousek- Heřmanský, Janata, Burda, Bíllek, Kůrka, Horálek, Muras, Křišťan, Sladký, Kubišta, Nakládal, Bláha, Tvrdík, Tugarinov, Jankovský, Mareček. Trenér: Měsíček.