Čáslav doma letos poprvé ztratila, dva body si odvezli hokejisté HC Žabonosy!

7. leden 2024, 20:06

Čáslav – Zápas 17. kola základní části krajské ligy sehráli hokejisté HC Čáslav v neděli doma, kde přivítali tým ze spodních pater tabulky skupiny Východ, HC Žabonosy. V prvním duelu na hřišti soupeře Čáslavští 1. října vyhráli 7:2, tentokrát ale šlo o úplně jiný zápas:

Čáslav – Žabonosy 4:5 pp (0:3, 1:1, 3:0)

S větší chutí po vánoční pauze začali hosté, kteří z druhé šance otevřeli skóre. Nejprve Smejkal objel bránu, jenže puk už do odkryté sítě usměrnit nedokázal, ovšem Skokan ve 2. min. z druhé příležitosti už skóroval – 0:1. Už ve 4. min. se hráči Žabonos radovali podruhé: Honz sice pálil jen do gólmana Zelenky, ale Hrachovec z druhé střely z větší vzdálenosti už uspěl – 0:2. A když v 15. min. rána T. Paroubka od modré prošla Zelenkovi do sítě, bylo to už 0:3. Čáslav si nepomohla ani ze dvou přesilovek, příležitost měl po křižné přihrávce Barbora, ovšem Křivánka v bráně nepřekonal a v 18. min. se neprosadil ani Kundrát po pěkné akci Tureny.

Druhou část zápasu začala šance hostujícího Skokana, ovšem v dalších minutách Čáslav stupňovala tlak, zamkla soupeře v jeho obranném pásmu a na Křivánka létala střela za střelou. Domácí ale své šance dlouho nedokázali proměnit, před gólmana si vyjel Ježek, jenže neuspěl, podobně jako ve 30. min. Navrátil, který se dostal do samostatného nájezdu, ale prakticky bez zakončení. Teprve až Sladký z přesilovky dokázal korigovat na 1:3. Jenže hosté tlak Čáslavi otupili také díky první přesilovce, navíc Černý zůstal před gólmanem sám a vrátil náskok Žabonos na tři góly – 1:4.

Stíhací jízdu Čáslav začala ve 44. min., kdy Navrátil uklidil puk k tyči – 4:2. Ve 49. min. se Navrátil prosmýkl do útočného pásma a Kůrka trefil kontaktní branku – 3:4. Uběhlo třiadvacet vteřin, Turena objel bránu a zasunul kotouč do sítě – 4:4! Po oddechovém čase hosté přece jen přibrzdili domácí snahu o vítězný gól, naopak sami mohli už v základní části rozhodnout. Největší příležitost měl na holi Černý, jenže pár vteřin před sirénou netrefil bránu! Ve hře tři na tři v prodloužení hosté potřebovali tři minuty, aby Kubišta rozhodl o bonusovém bodu – 4:5.

Branky a asistence: 33. Sladký (Kůrka), 44. Navrátil, 49. Kůrka (Navrátil), 49. Turena – 2. Skokan (Hrachovec, Honz, 3. Hrachovec (Skokan), 15. Skokan (T. Paroubek), 37. Černý, 64. Kubišta (T. Paroubek). Rozhodčí: Vepřovský – Říha, Pošvář. Vyloučení: 2/4. Využití: 1/1. Čáslav: Zelenka – Kůrka, Florian, Ježek, Krpata, Sladký – Janata, P. Grauer, Navrátil, Barbora, Kapec – Kulhánek, J. Grauer, Kundrát, Musil, Turena. Trenér Pavel Rohlík. Žabonosy: Křivánek – Mich. Pomichálek, Pýcha, Hutla, Kubišta, Černý – Malina, Kráčmar, Kedršt, Mejzr, Smejkal – T. Paroubek, Nekvasil, Hrachovec, Honz, Skokan. Trenér Jan Kubišta.