Čáslavští hokejisté sehráli ve středu přípravné utkání s Novým Bydžovem

31. srpen 2022, 21:40

Čáslav – Hokejisté HC Čáslav sehráli ve středu druhé přípravné utkání před nadcházející sezonou v krajské lize: Na svém stadionu přivítali Stadion Nový Bydžov:

Čáslav – Nový Bydžov 2:5 (1:5, 0:0, 1:0)

Proti deseti domácím hráčům nastoupily tři novobydžovské pětky a rozdíl byl od první minuty znát. Hosté si vypracovali bezpečný náskok, který zmírnil Krpata – 1:5. V prostřední pasáži zápasu domácí brankostroj soupeře zastavili také díky několika skvělým zákrokům gólmana Nováka a sami si připravili také šance: Tu největší asi v oslabení Jiří Vlach, který jel sám na gólmana Palečka, ale nedal.

Trenéři se pro poslední část zápasu dohodli na hře tři na tři na deset minut a potom na nájezdech. V simulovaném prodloužení byli úspěšnější Čáslavští, když Krpatovu akci dotáhl ke gólu Hejný – 2:5.

„Od našeho počtu se celý zápas odvíjel,“ poznamenal trenér Čáslav Ladislav Rytnauer. „Máme nějaké zranění a další komplikace,“ naznačil s tím, že se do sezony měli marodi vrátit. „Potřebují k doléčení trochu času. Někdo stihne v neděli Chotěboř, někdo ne. Na 11. září ale budeme připraveni a o to hlavně jde,“ upozornil,  „Proto jsme se domluvili i na zkráceném modelu zápasu, protože kluci toho měli plné zuby. Na dvě lajny je opravdu těžké hrát,“ zdůraznil a pokračoval: „Nám nevyšel začátek, během deseti minut nám soupeř nasypal pět gólů. Druhá třetina už byla dobrá, kluci přece jen rozjeli nožky a vypadalo to lépe. Deset lidí je ale málo.“

Branky a asistence: 18. Krpata (Barbora), 48. J. Hejný (Krpata) – 1. Hlaváček (Teplý), 7. Postolka (Bezděk), 8. Eis (Kubišta), 11. Pilný (Hlaváček), 12. Chára (Kubišta). Rozhodčí: Hnilička – Zahradníček, Štefan. Vyloučení: 1/1, bez využití. Čáslav: Novák, J. Krištof – Janata, L. Svoboda, Tomek, Krpata, Barbora – F. Bílek, D. Bílek, J. Hejný, Ježek, Jiří Vlach. Trenér Ladislav Rytnauer. Nový Bydžov: Paleček, Schovánek – Zmítko, Novák, Eis, Kubišta, Chára – Štěpán, J. Kulhánek, Pilný, Hlaváček, Teplý – Bezděk, Březák, Jebavý, Postolka, Bureš. Trenér Pavel Táborský.