Česnek naučil Sršně zase střílet góly

3. únor 2010, 20:58

Kutná Hora - Kutnohorští Sršni ve středu večer utnuli černou sérii zápasů ve II. lize. Po čtyřech porážkách vřadě si opět konečně mohli vychutnat vítězství, ba co víc: Po dlouhých 205 minutách protrhli střeleckou bídu. Pomohl jim k tomu nový hráč v sestavě, Jan Česnek z Havlíčkova Brodu.

Kutná Hora - Kobra Praha 7:1 (2:1, 5:0, 0:0)

Předchozí špatné výsledky se na domácích hráčích podepsaly hlavně na začátku zápasu. Ovšem v komorní atmosféře Sršni přestáli dvojnásobnou přesilovku soupeře a pak to přišlo: Při vyloučení Langa před brankářem Krcha dobře clonil Králíček a Česnek našel skulinu nad pravým betonem Krcha - 1:0. Ještě veseleji bylo v kutnohorské aréně v 16. min., kdy technik Hemský dobře zapracoval v útočném pásmu a před Bláhu postavil jednoduchý úkol - trefit téměř prázdnou bránu - 2:0. O půl minuty později domácí přece jen trochu znejistěli, když Lang přesnou ranou od modré k tyči využil přesilovku Pražáků, ale to bylo ze strany Kobry vše.

Od 30. min. Kutnohorští roztočili nebývalý kolotoč a ve druhé třetině pěti góly rozhodli zápas. Nejprve Florianova dlouhá přihrávka na útočnou modrou poslala do úniku Prachaře - 3:1, vzápětí Sršni přečíslili obranu soupeře a Křišťan doklepl Hemského vyraženou střelu - 4:1. Ve 35. min. domácí sice nevyužili přesilovku, ale přesnou kombinaci mezi kruhy úspěšně zakončil Česnek - 5:1. Potom přišel parádní kousek Sladkého: Ten nejprve vyhnal šestým gólem Krcha z brány Kobry, aby od čtyřiadvacet vteřin později pokořil i druhého gólmana Kalčíka - 7:1.

I když se diváci vyvolávané "desítky" nedočkali, dohrávali domácí třetí třetinu ve velké pohodě. Vyložené šance například Beránka by je možná jindy mrzely, ve středu za rozhodnutého stavu vyvolaly úsměv na tvářích spoluhráčů a trenérů.

Branky a asistence: 11. Česnek (Beránek), 16. Bláha (Hemský, Rejzek), 30. Prachař (Florian, Adamec), 31. Křišťan (Hemský), 35. Česnek (Beránek, Králíček), 38. Sladký (Hemský), 38. Sladký (Adamec, Prachař) - 16. Lang (Bárta, Ton). Rozhodčí: Stolín. Vyloučení: 9/6. Využití: 1/1. Diváků: 230. Kutná Hora: Kalousek - Kadlec, Bělohlávek, Králíček, Beránek, Česnek - Rejzek, Heřmanský, Bláha, Nakládal, Hemský - Janata, Florian, Prachař, Adamec, Křišťan. (Malý - Veselý, Sladký, Svoboda). Trenér Karel Dvořák. Kobra Praha: Krch (38. Kalčík) - Lang, Ton, Bárta, Kudláček, Slanina - Drbohlav, Horák, Šeba, Georgiev, Novák - Šmíd, Záhorovský, Kubišta, Regner, Valenta. Trenér Martin Slanina.