Dobrou první třetinu v body nepřetavili

13. říjen 2009, 20:19

Nymburk - Starší žáky Stadionu Kutná Hora čekal v dalším ligovém zápase dosud nejtěžší soupeř - Nymburk. Kutnohorští oslabeni o zkušeného beka Láďu Švába, vtrhli na led soupeře velmi dobře.

Nymburk - K. Hora 8:3 (1:2, 4:1, 3:0)

V oslabení Jiráň poslal na zteč Tvrdíka, který hned v půlce druhé minuty otevřel dnešní skóre. Další úspěch jsme zaznamenali dokonce ve vlastním oslabení. Z vlastního obranného pásma poslal Jelínek dlouhou nahrávku na Jiráně, který předal Tvrdíkovi a ten z pravého kruhu nekompromisně zavěsil pod víko! Do konce třetiny ovšem našli odpověď i domácí, když se poprvé prosadil jejich nejaktivnější hráč č.9. Po nahrávce do středního pásma se pustil do úniku, který velmi lehce proměnil.

První třetinu jsme tedy vyhráli o gól a z velkou nadějí vstupovali do druhé části. Tu ještě potvrdila dvojice Jelínek- Jiráň. Druhý jmenovaný zavezl puk do třetiny, zatáhl ho až k brankové čáře, odkud poslal puk před branku, který Jelínek dorazil do branky. Tím jsme si ovšem vybrali dnešní úspěchy, přišel už jen čas domácích. Nejprve jsme jim pomohli nastartovat obrat vlastním gólem na 2:3, pak už nás k ničemu nepotřebovali. Nejprve, opět hráč č.9, prostřelil naprosto skvělou dělovkou po víko našeho gólmana. V minutě 35. chybovala naše obrana při střídání a stav byl už 4:3, aby navíc využili přesilovku 2 minuty před koncem. Druhou třetinu jsme prohráli 4:1 a stav se obrátil z 1:2 na 5:3!

Vstup do třetí části byl z naší strany z velkým úbytkem sil. Stále jsme přesto věřili, že budeme schopni nepříznivý stav zmírnit a vytvořit si lepší pozici pro závěrečný tlak. Soupeř byl, ale zcela jiného názoru. Dokázali si ohlídat naše hráče, likvidovali naši rozehrávku v samotném zárodku a tím nám ubývalo stále více sil. Nejenže jsme nedokázali proměnit žádnou ze šancí, dostali jsme navrch ještě 3 kousky.

Výkon našeho mužstva byl dnes velmi rozpačitý. Po výborné první třetině, jsme ztratili ve druhé velkou část sil, a snad i proto jsme nedokázali kombinovat, jak jsme zvyklí. Třetí část jsme více méně protrpěli až do konce. Soupeř byl dnes velmi dobrý, s velmi dobrou fyzičkou a hlavně technikou. Přestože většinu gólů nastřílel jeden hráč, působil jejich tým velmi sehraně.

Zápas to byl velmi čistý, jen se 2 vyloučeními na každé straně, bez zbytečných faulů. Našemu týmu chybělo obvyklé nadšení do hry, na které jsme zvyklí, takže musíme využít pauzu v příštím kole na posílení fyzické i psychické.

Branky K. Hory: Tvrdík 2, M. Jelínek. K. Hora: D. Jelínek - Tvrdík, M. Jelínek, Jiráň, Procházka, Mlika, Dytrych - Švejda, Macháček, Šurych, Jestříbek. Vyloučení: 2/2. Využití: 1/0. Vedoucí mužstva Zdeněk Jelínek.

Nymburk - K. Hora 9:1 (3:0, 3:1, 3:0)

Do zápasu mladších žáků hosté vstoupili oslabení o tři nemocné hráče. Vojta Dytrych musel nastoupit za starší žáky a k nám se posunul ze čtvrtých tříd Ondra Plíhal. V první třetině jsme se bohužel dopustili několika chyb a dobře bruslící soupeř je dokázal využít. Už ve 4. minutě jsme zapomněli za sebou střídajícího hráče a ten svůj samostatný nájezd proměnil ve vedení 1:0. V 5. minutě zápasu se soupeř prosadil před Honzou Chalupou a po nahození od mantinelu a teči navýšil stav na 2:0. Další gól padl po samostatném úniku. První třetina skončila za stavu 3:0. Druhou třetinu jsme nezačali dobře. Už v 17 sekundě soupeř vystřelil od modré a dorážkou navýšil skóre na 4:0. Bohužel jsme se dopustili několika dalších chyb a Nymburk je dokázal potrestat. Nám se povedlo vstřelit čestný úspěch po akci mladých pušek. Kdy Ondra Macháček zatáhl puk do útočné třetiny, našel mezi kruhy Ondru Plíhala a ten našel skulinu pod lapačkou nymburského gólmana 6:1. Bohužel do konce Nymburk přidal ještě 3 góly a zápas skončil za stavu 9:1. I když skóre vypadá hrozivě, neodpovídá vývoji zápasu, hlavně v prvních dvou třetinách jsme dokázali v rámci možností hrát se soupeřem rovnocennou partii. Je vidět zlepšení ve hře i v přístupu hráčů k ní, což pro nás znamená veliké plus a příslib do budoucích zápasů. Hodně nás těší, že kluci se snaží hrát za každou cenu a za každého stavu. Při pokračování tohoto vývoje, můžeme věřit, že do konce tohoto kalendářního roku dojde k velkému zlepšení.

Ligový zápas mladších žáků. Branka K. Hory: Plíhal. K. Hora: Wagenknecht, Chalupa - Sikora - Šváb - Plíhal, Červinka - Fišar - Macháček - Jelínková - Grauer, Brabec - Hríbik. Vyloučení: 3/2. Využití: 1/0.