Hokejisty úmonínského Chicaga hnal za dalším vítězství hlasitý "kotel" fanoušků

14. říjen 2013, 23:13
(aktualizováno: 14. říjen 2013, 23:13)

Ledeč nad Sázavou - Po více jak deseti letech v Úmoníně obnovili hokejový tým "Chicago". Ten v současné době nastupuje k zápasům ve III. Hobby Lize v Ledči nad Sázavou, ve všech svých dosavadních třech zápasech zvítězil. Naposledy v pondělí, kdy porazil HC Prosíčka 3:0.

Prosíčka - Úmonín 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Pamětníci rádi vzpomínají na úmonínské Chicago, který na konci minulého století proháněl favority okresního přeboru na Kutnohorsku. Tým neúnavně hnali do boje o body diváci, a to i na otevřeném stadionu v Kutné Hoře za každého počasí. A tradice se vrátila - Chicago Úmonín válcuje soupeře tentokrát v Ledči n. S.

"V Ledči jsem hrál II. Hobby ligu za Dřevo Tvrdík. Před letošní sezonou nebylo jasné, zda se mužstvo dá dohromady, dohodli jsme se s Martinem Mrázkem, že se pokusíme obnovit Chicago," přiblížil zrod myšlenky na obnovu úmonínského celku kapitán Libor Smejkal. "Velice nám pomohl Petr Dubják a firma Metalcom, hlavně nás významně podpořila i obec Úmonín," doplnil. A s jakými ambicemi Úmonín šel do ledečské III. Hobby Ligy? "Chtěli bychom skončit na medailových pozicích," naznačil Libor Smejkal.

A zatím to pro Úmonín vypadá nadějně - ve všech svých třech zápasech vyhrál. Naposledy v pondělí: Ve vyrovnané první třetině utkání s HC Prosíčka Chicago podržel gólman Jan Horký, z tlaku před první přestávkou vytěžil vedoucí branku Mrázek. Úmonínu pak pomohly dva slepené góly ve druhé třetině, v poslední části Chicago "přežilo" dvojnásobnou přesilovku soupeře, který dvakrát nastřelil tyč. Úmonín měl ale dobré příležitosti k tomu, aby utkání dohrál v klidu, jenže ze svých nájezdů už žádný další gól nepřidal.

"Brankář nás podržel, chytal velmi dobře. Také jsme měli štěstí," přiznal trenér Jiří Kalousek, který litoval i neproměněné šance. "Útočníci situace řeší špatně. Vítězství jsme dnes vybojovali zejména srdcem," uzavřel kouč.

Branky: Mrázek, Vondra, Matoušek. Vyloučení: 4/6, navíc Černý 10 + do konce. Prosíčka: Škvařil - Ostatnický, V. Cihlář, Malimánek, Kopecký, Polívka, St. Cihlář, Borovský, Vála, Hoskovec, Potěšil, Šmíd. Úmonín: Horký - Průcha, Mrázek, Dvořáček, Záklasník, Paták, J. Černý, Kupera, Kopecký, Matoušek, M. Výborný, Titze, Smejkal, Vác. Vondra, Tesař, Filip. Trenér Jiří Kalousek.