I přes prohru trenér našel slova chvály

4. říjen 2009, 21:58

Kutná Hora - V šestém kole II. hokejové ligy přilákal diváky na kutnohorský zimní stadion duel mezi Sršni a Benešovem. Pohledný hokej nakonec přidělil tři body hostům, kteří byli o jeden gól lepší.

Kutná Hora – Benešov 4:5 (0:2, 3:1, 1:2)

Sršni měli k dispozici přesně tři lajny, jelikož nemoc schvátila Lukáše Murase a Ondřeje Šlejtra. Zato domácí borci nastoupili se staronovým kapitánem Václavem Adamcem.

Benešovští začali jako uragán. Kocman se řítil na Malého, ten ho však vychytal. Domácí zahrozili až ve 4. min., kdy Hemský vybídl Bláhu, jenže jeho backhand zastavil brankář Malík. Do desáté minuty se Sršni ještě drželi, navíc Kraučuk netrefil v dobré příležitosti bránu. Jenže z kraje 12. min. už Benešovští udeřili: Kucharčík získal odražený puk a přehodil ležícího Malého - 0:1. Uběhly tři minuty a bylo to 0:2! Na konci pohledné kombinace stál opět benešovský Kucharčík.

Začátek druhé části měli Sršni perfektní! Po třech a půl minutách skóroval Nakládal, který využil pěkné akce Křišťana - 1:2. Vyrovnání přišlo krátce poté: ve 26. min. opět proměnil přihrávku Křišťana Nakládal - 2:2. Radost v ochozech však netrvala dlouho. S rychlou odpovědí přišel hostující Kaňka - 2:3. Pak se zrodily dva samostatné úniky, jenže benešovský Holánek ani domácí Adamec gól nedali. A když Sršni přežili i velký tlak ve vlastním oslabení, přišlo zákonité vyrovnání. V čase 37:47 ujel v oslabení Beránek s Hemským a druhý jmenovaný zavěsil přesně „pod víko" - 3:3.

Poslední dějství opět zahájilo rychlou brankou, tentokrát ale do sítě Sršňů. Odražené puky létaly kolem Malého jak na střelnici, až skóroval Kucharčík - 3:4. Navíc ve vlastním oslabení ujel hostující Kaňka, puk však v domácí bráně neskončil.

V utkání již třetí vyrovnání Sršňů, přišlo ve 47. min. po krásném pasu Hemského na Bláhu - 4:4. Ovšem za půl minuty Benešov opět vedl. Rozhodující branku vstřelil Rurda hned po buly - 4:5. Na výsledku nezměnila nic šikovná teč Beránka ani time-out osm vteřin před koncem.

Utkání rozhodl slabý výkon kutnohorských hokejistů v první třetině. "První třetinu jsme měli nejhorší, to je pravda, ale pak jsme se poznali, začali jsme lépe bruslit a skóre srovnali. Kluci zápas odmakali, mimo těch deseti minut v první třetině, kdy jsme působili vlažnějším dojmem," uvedl po zápase trenér Sršňů Milan Kraučuk a pokračoval: "Zápas byl vyrovnaný a rozhodla větší zkušenost při zakončení, protože my jsme šance měli taky, ale soupeř je proměňoval." I přes nepříznivý výsledek chválil trenér své svěřence: "Chtěl bych klukům poděkovat, že bojovali až do konce. Bohužel dnes to nevyšlo. Věříme ve zlepšení bodové situace."

Na konci přišel time-out už docela pozdě - 9 vteřin před koncem. "Uvažovali jsme, že si ho vezmeme dřív. Bohužel jsme nedokázali získat útočné pásmo," vysvětlil Kraučuk. Trenér kvůli marodce musel hýbat se sestavou. Místo Nakládala, který šel do útoku, zaujal post obránce Ladislav Janata a nevedl si vůbec špatně! "Myslím, že Láďa Janata odehrál velmi dobrý zápas na to, že nebyl v minulých utkáních tolik vytěžovaný. Nakládala stavíme do obrany, protože nemáme obránce, ale když to jde, tak je pro naši útočnou fázi důležitý," dodal na závěr Milan Kraučuk.

Nakládal: „Utkání jsme měli vyhrát"

Nejlepším hráčem Kutné Hory byl zaslouženě Ondřej Nakládal, který se opět musel přeorientovat na útočníka. Ke dvěma brankám mu výrazně pomohl parťák Radim Křišťan. "Jsem rád, že to dneska konečně vyšlo. My máme málo beků, tak mě trenér staví dozadu, ale dneska byla ta možnost a jsem rád, jak to dopadlo. Utkání jsme ale měli vyhrát, to je velká škoda," věděl po zápase Ondřej Nakládal.

Mladý centr nikdy s Radimem Křišťanem nehrál: "S Radimem hrajeme letos poprvé, ale s Petrem Králíčkem jsem hrál loni, fungovalo to a jsem rád, že jsme na to navázali."

Branky a asistence: 24. Nakládal (Křišťan, Adamec), 26. Nakládal (Křišťan, Králíček), 38. Hemský (Beránek, Florian), 47. Bláha (Hemský) - 12. Kucharčík (J. Verbík, Zeman), 16. Kucharčík (Dvořák), 27. Kaňka (Kucharčík), 43. Kucharčík (Kaňka, J. Verbík), 47. Rurda. Rozhodčí: Kareš. Vyloučení: 6/6, navíc Kraučuk 10 OT (KH). Využití: 1/0. V oslabení: 1/0. Diváků: 417. Kutná Hora: Malý - Kadlec, Florian - Hemský, Bláha, Beránek - Veselý, Heřmanský - Kraučuk, Adamec, Prachař - Janata, Krpálek - Nakládal, Králíček, Křišťan. Trenér Milan Kraučuk. Benešov: Malík - J. Verbík, R. Verbík, Zeman, Vejvoda, Císař, Bílek - Kucharčík, Kaňka, Kocman, Dvořák, Jágr, Holánek, Drda, Jaeger, Bossas, Nestrašil, Rurda. Trenér Petr Antal.