Jiří Mlika: "Kutná Hora by měla zkusit hrát o postup"

23. březen 2010, 21:16

Kutná Hora - Po nedělní prohře v Písku se semifinálová série II. ligy - skupina střed přestěhovala do Kutné Hory. I ve druhém utkání ale vítěz základní části soutěže potvrdil své kvality, prakticky od první minuty utkání kontroloval a je krůček od postupu do finále.

Kutná Hora - Písek 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)

Hosté měli od první vteřiny herně navrch, navíc jim ve třetí minutě pomohla více jak minutová přesilovka pět na tři, kterou využil po přesné kombinaci využil z pravé strany Květoň - 0:1. V 7. min. se v oslabení prosadil Mošovský a bylo jasné, že to Srěni budou mít velice složité. Písečtí na své modré čáře postavili doslova zeď a hru drželi především ve středním pásmu, ze kterého vyráželi do útoku. V podobném duchu pokračovali i ve druhé třetině, kdy ve 22. min. Ježek zvýšil na 0:3 a o chvíli později se stejný hráč prosadil čtvrtým gólem hostů - 0:4. Ve 32. min. Kutnohorští na útočné modré ztratili kotouč, kterého se zmocnil Šulčík, projel až mezi kruhy a prostřelil Kalouska, který místo v bráně Stadionu přepustil Malému - 0:5. Fanoušci kutnohorských barev se dočkali ve 36. min., kdy Rejzkovu ránu od modré doťukl Hemský - 1:5. L. Muras se ve 37. min. z prostoru mezi kruhy trefil jen Pinkase v písecké bráně a také proto se už na stavu nic nezměnilo. Písek v poklidném tempu dotáhl zápas do vítězného konce, když v poslední třetině ještě řadu šancí neproměnil. Ve 49. min. měl Malý při střele Mošovského zakrytý výhled - 1:6 a alespoň malou náplast na prohru Sršňů přiložil v poslední minutě Hemský - 2:6.

"Dnešní zápas, to je realita," narážel na rozdíl mezi oběma celky asistent kutnohorského trenéra Jiří Mlika. "Písek je bezvadně připravený soupeř, rychle bruslení vychází z výborné fyzické kondice," doplnil. Vrátí se semifinálová série skupiny v neděli ještě do Kutné Hory? Podmínkou je, aby Kutná Hora ve čtvrtek vyhrála v Písku. "Sezonu bychom doma uzavřít chtěli a v Písku budeme ve čtvrtek bojovat," slíbil asistent a vrátil se k úternímu duelu: "Před domácím publikem jsme byli zaražení. Divákům ale děkujeme za přízeň."

A co se dá s týmem ještě do čtvrtka udělat? "Spíše je potřeba mužstvo doplnit na příští sezonu, jestli budeme chtít uspět," naznačil. "Ještě nevíme, kdo bude trénovat, ale můj názor je, že Kutná Hora má ambice na to pokusit se hrát o postup," zakončil.

Branky a asistence: 34. Hemský (Rejzek), 60. Henský (Rejzek, Prachař) - 3. Květoň (Šulčík, Novák), 7. Mošovský (Novák), 22. Ježek (Květoň), 25. Ježek (Šulčík, Květoň), 32. Šulčík (Ježek), 49. Mošovský (Suchánek, Heršálek). Rozhodčí: Čech - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 9/4, navíc Česnek (KH) 10 minut OT. Využití: 1/1. V oslabení: 0/1. Diváků: 451. Kutná Hora: Kalousek (32. Malý) - Pavlík, Kadlec, Vylíčil, Beránek, Králíček - Heřmanský, Veselý, Hemský, R. Bláha, Křišťan - M. Florian, Rejzek, Prachař, Adamec, Česnek. (Nakládal, Sladký, L. Muras). Trenér Karel Dvořák. Písek: Pinkas - Heršálek, Mazanec, Novák, Suchánek, Mošovský - Kalečík, R. Procházka, Šulčík, Květoň, Ježek - Vomela, Dietz, Urbanec, Kořánek, M. Bláha - P. Procházka, Mrkvička, Stejskal, Kazatel, Slavík. Trenér Rudolf Suchánek.