Karel Dvořák se obává chřipky

22. listopad 2009, 16:55

Kutná Hora - Hokejisté Kutné Hory v sobotu prohráli na ledě druhého Benešovu 4:3 a zůstali předposlední. Utkání druhý den zhodnotil trenér Karel Dvořák.

Trenére, můžete zhodnotit sobotní utkání v Benešově?
Podle mě utkání rozhodla první třetina a naše početní výhody pět na tři, kde jsme nedali góla. Do utkání jsme měli dobrý nástup i vyložené šance, ale bohužel se stále střelecky nedaří a místo toho, abychom vedli tři jedna, jsme prohrávali. Ve druhé třetině jsme hráli několikrát pět na tři, jenže jsme přesilovky odehráli tragicky. Hráči mají něco naučeného, ale ani pořádně nevystřelili. Přesto jsme zápas měli dobře rozehraný, jenže po vyrovnání jsme dostali hned na dva jedna. Dostávali jsme špatné góly po hrubých chybách. V závěru utkání jsme opět neproměňovali šance a byli jsme potrestáni dvě minuty před koncem, kdy jsme měli puk na hokejce a místo vyhození jsme ho dostali před naší bránu. Tam to soupeř dotlačil a vyhrál.

Dalo se v Benešově vyhrát?
Na bod jsme měli určitě, ne-li na víc. Bohužel tahle utkání neumíme celkově zvládnout bez zbytečných chyb a hrubek.

Před zápasem jste řešil velké dilema se sestavou, protože chybělo mnoho hráčů, zejména první obranná řada.
Chyběli dva klíčoví hráči Kadlec s Florianem. Myslím, že zrovna při přesilovce pět na tři by byli platní. Kluci, co nastoupili za ně, nedělali žádné vyložené chyby. Scházel nám i Pavel Prachař, což je hráč, který je v útoku hodně platný. S tím se hold musíme vyrovnat.

Po zranění se vrátil Radim Křišťan. Jak vypadal jeho výkon?
Na Radimovi byla vidět chuť do hokeje. Takového hráče potřebujeme. Je mladý, bojovný a bruslí.

Ve středu s Nymburkem se očekává výhra, která by se dala obhájit i v neděli s Pelhřimovem.
My máme zápasy dobře rozehraný, ale nedotáhneme je do konce. Jinak se dá vyhrát úplně s každým. Nymburk máme doma, což je pro nás jiné, než hrát venku. Jakmile se musíme tlačit do soupeře, tak máme problémy, zejména s finálním zakončením. Musíme pořád střílet! Nymburk je silný soupeř, ale budeme bojovat, snad se zlepší i naše zdravotní situace. Akorát mám obavy, aby do kabiny nevlétla chřipka.

Co říkáte na vyloučení Milevska z druhé ligy a vaší záchraně v soutěži?
Na jednu stranu máme úkol splněný - záchrana ve druhé lize. Mužstvo však rozhodně má na to, aby postoupilo do play-off. Jinak do kauzy Milevska moc hluboko nevidím, ale asi se s tím muselo něco udělat, protože ti hokejisté chodí do zaměstnání a hokejem si přivydělávají, a když jim někdo neplatí, tak je to ostudné.

Janata: "Už se nedalo nic dělat"

Zavřel ústa všem svým kritikům! Ocenění hráč utkání Kutné Hory si z utkání odnesl obránce Ladislav Janata, který v Benešově na jeden gól přihrál a jeden sám vstřelil.

"Myslím, že na bod minimálně bylo, ale pak jsme dostali smolný gól tři minuty před koncem a už se s tím nedalo nic dělat. Kdybychom proměnili šance, tak by bylo skóre jiné," ohlédl se za sobotním zápasem obránce Ladislav Janata.

Obrana byla na benešovském ledě úplně rozházená. První beci byli Rejzek se Šlejtrem a do třetí lajny naskočil k Janatovi Petr Krpálek. "Na to, že kluci dlouho nehráli, nepředvedli špatný výkon. Nějaké chyby se udělaly, ale to se stane, i když hrajeme v plné sestavě," zhodnotil výkony svých spoluhráčů Janata.

Hráčem utkání Kutné Hory se stal Ladislav Janata právem za gól a asistenci. Sám pak popsal první gól, u kterého asistoval: "Při první brance jsme hráli čtyři na čtyři. Odražený puk se dostal ke mně na modrou, naznačil jsem střelu, objel hráče a hodil jsem puk Adamovi (Vylíčil) mezi kruhy. Pak z toho padla branka." Třetí kutnohorskou branku už obstaral Janata sám. Byla to zároveň jeho první letošní trefa! "Při mém gólu jsme hráli přesilovku a podle toho, jak to kluci trénují, jsem šel před bránu, kde jsem tečoval Rejzovu (Rejzek) střelu do brány," popsal radostný moment bek se sedmadvacítkou.

Ve středu mají sršni Nymburk. Jak vidí Janata středečního soupeře? "Nymburk má teď sérii vítězství, ale když budeme makat a plnit si každý to, co má, tak můžeme pomýšlet na výhru," dodal.