Kozlové budou v úterý hrát o prodloužení sezony

18. březen 2019, 08:01

Kolín/Vrchlabí - Po třetím semifinálovém utkání vede Vrchlabí 2:1 v sérii. Ve stejném poměru porazilo v neděli na domácím ledě kolínské hokejisty. Ti tak v úterý budou hrát o pátý zápas série a prodloužení sezony.

Vrchlabí – Kolín

2:1

Kozlové v neděli hráli s Vrchlabím znovu vyrovnanou partii. Partii, ve které se jim ale znovu nedařilo dát branku. První trefa z kolínské hole přišla až čtyři minuty před koncem, a to se ukázalo býti pozdě. Jankovský z kruhů z první rozvlnil síť vrchlabské svatyně a snížil na 1:2. Pro kolínské to byla naděje a po odmakaném utkání také zdramatizování.

Jenže závěrečný tlak Kolín nevyužil. Navíc faul, který byl na Šafránka ve střelecké pozici a znamenal by přesilovku až šest na čtyři při power play a ještě větší naději, nebyl odpískán, a tak Kolín odjel domů poražen.

Co tomu předcházelo? Chyba v první třetině, kdy Bednář ve středím pásmu ukázal, co umí, přešel rychlým krokem přes beka, a ještě suverénně zakončil. A pak tlak vrchlabských hráčů při střídání třetí pětky ve druhé třetině, která byla na ledě v obranném pásmu sevřená tak dlouho, až se uvařila a nedokázala gólu zabránit.

A taky řada gólovek domácích, které pochytal znovu vynikající Sejpal, a držel tak svůj tým stále ve hře.

Série se podruhé přesouvá do Kolína. V úterý 19. března od 18.07 začne čtvrtý semifinálový zápas, který rozhodne buď o druhém finalistovi, nebo přinese vyrovnání stavu.

Branky: 7. Bednář (Mrňa), 29. Urban (Bednář, Půlpán A.) - 56. Jankovský (Hanzl). Rozhodčí: Battěk, Vokřál - Marek, Žídek. Vyloučení: 9:7, navíc Hozák (VRC) 10 min ZHK a Netušil (KOL) 10 minut za NESP. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 1666. Třetiny: 1:0, 1:0, 0:1. Stav série: 2:1.

Kolín: Sejpal - Březina, Pýcha, Hanzl, Bezděk, Havelka, Barták - Jankovský, Šafránek, Malý - Zumr, Martínek, Procházka - Netušil, Kozák, Němec - Pilný, Kadlec.