Kozlové potěšili fanoušky i na domácím ledě

17. srpen 2018, 07:29

Kolín - Do třetice výhra. Kolínští hokejisté ve čtvrtek potěšili fanoušky i na domácím ledě. Po nervózním začátku se ujali v utkání vedení a směle si došli pro třetí výhru v přípravě.

Kolín – Vrchlabí

4:2

Kozlové se na ledě rozkoukávali o něco déle než hostí a v první třetině se dostávali pod tlak. Všechny situace zvládli, podržel gólman Sejpal, a když se najednou v sedmnácté minutě vyřítili do brejku tři na dva, byli rázem ve vedení. Pýcha na prostředku nepřihrál ani na jedno křídlo, naopak nechal puk za sebou do tandemu kapitánovi Malému, který si přibrzdil, a ten otevřel skóre utkání.

Od té doby šli kozlové vzhůru a nebyla nouze o pěkné akce. Na góly se ještě chvíli čekalo. V úvodu druhé třetiny totiž Kolínští netrefili prázdnou bránu, pak spálili i brejk v oslabení, nedal ani na druhé straně také v oslabení Mrňa a stav se znovu měnil až v polovině utkání. Zumr se v početní převaze rozhlížel, hledal hráče, hledal, až nakonec vystřelil a gól. Pak kozlové ubránili oslabení a chvíli po něm Kozák našel u tyčky připraveného Martínka a vybídl ho ke vstřelení první kolínské seniorské branky - 3:0. V tu chvíli už to byl zápas Kolína.

Hostí se v poslední třetině ještě zmátořili a snížili v přesilovce, kde kolínskou nedisciplínu trestal volný hráč na tyči, ale kozlové zanedlouho vrátili stejným metrem. V přesilovce parádní akci předvedla první pětka. Malý poslal přes celé pásmo puk až na hokejku Pýchovi a ten připravil premiérový gól mezi chlapy pro Jelínka. V úplném závěru hostí upravili na konečných 4:2, když do kolínské kasy prošla žabička od modré.

V příštím týdnu mají Kolínští hokejisté na programu další dva přípravné zápasy. V úterý jedou do Dvora Králové, ve čtvrtek doma hostí Nymburk.

Branky: 17. Malý (Pýcha), 30. Zumr (Semirád), 38. Martínek (Kozák), 47. Jelínek (Pýcha, Semirád) – 44. Procházka (Urban, Muška), 59. Kynčl (Vašíček). Rozhodčí: Jílek – Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:5. Vužití: 2:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:2. Diváci: 259.

Kolín: Sejpal – Jelínek, Pýcha, Zdeněk, Březina, Sladký, Barták – Zumr, Semirád, Malý – Kozák, Šafránek, Němec – Kadlec, Martínek, Pilný – Černý, Netušil.