Kutnohorští hokejisté v Pelhřimově vedli 1:0, nakonec ale soupeři podlehli

15. prosinec 2011, 07:55
(aktualizováno: 15. prosinec 2011, 07:55)

Pelhřimov - Ke střetnutí 28. kola II. ligy hokejisté TJ Sršni Kutná Hora odjeli ve středu na leed Spartaku Pelhřimov. Ačkoliv po první třetině vypadalo utkání pro hosty nadějně, vrátili se bez bodu:

Pelhřimov - Kutná Hora 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Diváci se ani nestihli pořádně usadit na svá místa a už mohli pozorovat radost kutnohorských hráčů. Ve druhé minutě dal z první vážnější šance hostů gól Tugarinov. Spartak se snažil o co nejrychlejší srovnání, ale obranu hostů prozatím nedokázal překonat. Sršni tedy hrozili z brejků, když Kubišta jel sám na Dolejše, který jeho pokus zlikvidoval.

Přes plno nepřesností na obou stranách se především hráči z Pelhřimova propracovávali do zajímavějších pozic. Největší příležitost ke srovnání skóre měl Suk, ovšem jeho střela orazítkovala pouze levou tyč Kalouskovy brány. Na konci třetiny měli Kutnohorští příležitost v podobě krátké přesilové hry čtyři a později pět na tři. Ale domácí bruslaři celou situaci zvládli.

Čtyřicet tři sekund po zahájení druhé části Hrbatý obkroužil útočné pásmo a na zlatém podnose servíroval před bránu přesný pas, který bez váhání využil Marek Hadrava.

Pelhřimov se ve druhé třetině ukazoval v mnohem lepším světle než v předešlé periodě. Domácí hráči se častěji zjevovali ve slibných příležitostech, které hostující obrana dokázala jen ztuha uhasit. Ovšem ve 37. minutě už nezvládli požár v jejich brankovišti. V přesilové hře si na brankovišti výborně počínal Jelínek a přesnou přihrávku Suka přetavil ve vedoucí branku.

Domácí si počínali ve druhé dvacetiminutovce na ledě velmi dobře, a tak nastupovali do poslední třetiny s jednobrankovým vedením. Šance se střídaly na obou stranách, ale ani jeden tým nevstřelil tolik potřebnou branku. Spartaku by kýžená trefa dopomohla ke klidnému konci zápasu, zatímco Sršni doufali ve zdramatizování středečního duelu. Konečnou tečku za celým zápasem udělal čtyřicet sedm sekund před závěrečnou sirénou Kubát.

Branky a asistence: 21. Hadrava Marek (Hrbatý), 37. Jelínek (Suk, Adam), 60. Kubát (Hadrava Martin) – 2. Tugarinov (Kubišta) Rozhodčí: Held – Musil, Pospíšil. Vyloučení: 5/6. Využití: 1/0. Diváků: 351. Pelhřimov: Dolejš - Rašner, Zelený, Adam, Martínek, Plch, Kasalý - Hrbatý, Jeínek, Tecl - Kubát, Suk, Hadrava Martin - Votápek, Hadrava Marek, Siřiště - Hubata, Vrátný, Zadražil. Kutná Hora: Kalousek - Heřmanský, Janata, Burda, Bílek, Kůrka, Horálek, Muraz, Křišťan, Sladký, Kubišta, Kadlec, Králíček, Bláha, Pomichálek, Hanus, Tugarinov, Tvrdík.