Kutnohorští Sršni s Vajgarem prolomili neúspěšnou sérii, Hemský zřejmě odejde

28. listopad 2010, 21:26
(aktualizováno: 28. listopad 2010, 21:37)

Kutná Hora - Nejprve to vypadalo na další porážku v řadě. Jenže v nedělním druholigovém duelu s Vajgarem Jindřichův Hradec se hokejisté Stadionu Kutná Hora vzchopili a zlepšeným výkonem zejména ve třetí třetině otočili výsledek ve svůj prospěch.

K. Hora - J. Hradec 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)

Z gólu se v první třetině radoval už Vylíčil, jenže předčasně, puk totiž v síti nebyl, naopak to byl soupeř, kdo odcházel do kabin s náskokem: V 15. min. Hájek totiž využil přesilovku - 0:1. Ve druhé třetině Kutnohorští přestáli dvojnásobnou přesilovku hostů a zdálo se, že se nadechnou k náporu, jenže je přibrzdil Dvořák druhým gólem Jindřichova Hradce - 0:2. Střelecký půst Sršňů z poslední doby ukončil ve 33. min. Kraučuk přesnou střelou od modré k tyči - 1:2. Skokan ve vlastním oslabení sice dokázal Kalouska překonat potřetí, ovšem prakticky z rozehrání Bláha vrátil Stadion opět do hry - 2:3.

V poslední části utkání se už zdálo, že hostům dochází síly přece jen rychleji. Ve 49. min. srovnal Králíček na 3:3, Kutnohorští si vynutili tlak a z něj i příležitosti, ale na pozoru se musel mít i brankář Kalousek. V 58. min. Kraučuk využil přesilovku a přiblížil Kutnou Horu k vítězství, které pečetil Vylíčil gólem do prázdné brány při powewr-play Jindřichova Hradce - 5:3.

"Po třech předchozích prohrách to pro nás bylo těžké utkání," připomněl asistent trenéra Kutné Hory Jiří Mlika. "Až na začátek, který byl z naší strany nejistý, jsme podali solidní výkon a vítězství si dnes vybojovali." Hlavně ale Sršňům začaly padat góly. "Věřili jsme, že jakmile dáme první branku, ty ostatní přijdou," podotkl kouč a pokračoval: "Při nepříznivém stavu jsme chtěli hlavně vyrovnat a když se to povedlo, věřili jsme, že utkání vyhrajeme."

Ani na lavičce nebyl připravený Petr Hemský a fanoušci si šuškají o jeho odchodu do Chotěboře za Adamcem. "V týdnu měl nějaké problémy, proto dnes chyběl. Jednáme ale o jeho odchodu," potvrdil informaci Jiří Mlika.

Branky a asistence: 33. Kraučuk (Procházka), 39. Bláha (Králíček), 49. Králíček (Beránek, Kadlec), 58. Kraučuk (Křišťan, Procházka), 59. Vylíčil - 15. Hájek (Skokan), 22. Dvořák (Kupec), 39. Skokan (Mařík). Rozhodčí: Chlaň. Vyloučení: 7/7, navíc Pelán - Mazanec 5 minut. Využití: 1/1. V oslabení: 0/1. Diváků: 313. Kutná Hora: Kalousek - Kadlec, Feigl, Pelán, Beránek, Prachař - Janata (Rejzek), Nakládal, Křišťan, L. Muras, Vylíčil - Veselý, Z. Procházka, Kraučuk, Bláha, Králíček. Trenér Karel Dvořák. J. Hradec: Kubeš - R. Procházka, Chmel, Bula, Kupec, Dvořák - Zíb, Tupý, Hájek, Mařík, Skokan - Mazanec, Heršálek, Dolina, Schmidt, Mashanov. Trenér Miloslav Čech.