Kutnou Horu poslal do čela tabulky krajské soutěže Lukáš Rudolfský!

15. listopad 2015, 20:40

Kutná Hora - Po dvou prohrách Kralup n. V. se hokejisté Kutné Hory dotáhli na čelo tabulky krajské soutěže a to i přesto, že měli dvě utkání proti soupeři k dobru. V čele tabulky měli společně s Kralupy osmnáct bodů a tak bylo jasné, že jakýkoliv bodový zisk v nedělním derby se Žabonosy je v čele tabulky osamostatní:

Kutná Hora - Žabonosy 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Hosté si v první třetině připravili příležitosti po nepřesnostech v obraně Sršňů, Kunášek ale Hermanna v bráně Kutné Hory nepřekonal. V 6. min. si na druhé straně vybruslil před Huška Javůrek, ale i brankář hostů odolal. V 16. min. měl na holi vedoucí branku Holoubek, jenže skulinu u tyče do sítě nenašel.  Těsně před přestávkou vyjel proti Tvrdíkovi Hušek, kutnohorský hráč ho dokázal obejít, ale z těžkého úhlu už puk do sítě neusměrnil.

Ve druhé třetině se tempo hry dostalo do vyšších otáček a šance se střídaly na obou stranách. Javůrka při přesilovce vychytal Hušek, ve 22. min. Jan Tvrdík dostal pěknou kolmou přihrávku, jenže šanci nevyužil. Na druhé straně pálil nepřesně Svoboda, kutnohorský M. Drahoňovský zase pálil jen do brankáře. Ještě před druhou přestávkou se Jiří Tvrdík I s Javůrkem dostali do přečíslení, ale ani z této zajímavé akce gól nepadl.

Třetí třetinu Sršni nezačali nejlépe, téměř celé dvě minuty čelili přesile dvou mužů. Ovšem  bráně se skvěle otáčel gólman Hermann a tak se skóre měnilo na druhé straně: Po faulu Honze ml. na ujíždějícího Jiřího Tvrdíka rozhodčí nařídil trestné střílení, které sám postižený proměnil - 1:0! Pět minut před koncem to vypadalo na remízu, protože Beňovský z úhlu trefil do růžku - 1:1. Sršni ale vítězný gól přece jen ještě stihli: V 59. min. Javůrkovu střelu Hušek vyrazil ramenem, puk se odrazil k Rudolfskému, který ho umístil přesně k tyči - 2:1! Poslední minutu hosté zkusili hru bez brankáře, ovšem to na stavu už nic nezměnilo.

"Viděli jsme bojovné utkání, nervozní derby. Spoustu šancí jsme neproměnili, hosté dokázali vyrovnat. My jsme dali šťastnou branku," shrnul zápas kutnohorský trenér Stanislav Bednář

Hostující kouč Radek Smítka se zlobil na rozhodčí. "Zápas ovlivnilo trestné střílení, nechápu, jak se může písknout na obranné modré čáře. To jsem ještě neviděl," rozčiloval se a dodal: "Kluky můžu jen pochválit, podali dobrý výkon. Bohužel jsme nenavázali na minulý týden, kdy nám tam spadlo všechno."

Branky a asistence: 49. Jiří Tvrdík I (TS), 59. Rudolfský (Pácal) - 55. Beňovský. Vyloučení: 4/3, navíc M. Pomichálek 10 minut OT. Bez využití. Kutná Hora: Hermann - Jiří Tvrdík II, Čejka, Siváček, Švejda, Meloun, Drahoňovský, Marvan, L. Šváb, Rudolfský, Javůrek, Jiří Tvrdík I, Jan Tvrdík, M. Jelínek, Sádlo, Hynek, Charvát, Andrle, M. Šváb, Pácal. Trenér Stanislav Bednář. Žabonosy: Hušek - Procházka, Beňovský, From, Honz st., Honz ml., Kunášek, M. Pomichálek, Svoboda, Hutla, Hurt, Novák, Mejzr, Lakota, Spitzer, Holoubek. Trenér Radek Smítka.