Malín podruhé prohrál, tentokrát se musel sklonit před Kaňkem

26. leden 2012, 23:27
(aktualizováno: 26. leden 2012, 23:28)

Kutná Hora - Amatérská kutnohorská hokejová liga pokračovala ve čtvrtek dalším zápasem. Malínu se tentokrát postavil Kaňk. Ten sice figuruje až za medailovými pozicemi, ovšem je nutné připomenout, že dohání ztrátu prvních zápasů. Do soutěže se totiž zapojil později.

Kaňk - Malín 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)

Zápas začal ve svižném tempu a Kaňkovští se brzy ujali vedení 3:0, zejména díky produktivitě Romana Sochy a Martina Pipka. Malínští zastavili soupeře až při přesilovce ve 12. min. I nadále se tlačili do útočného pásma, ovšem často chybovali na modré čáře a gólman Kubala čelil samostatným nájezdům Kaňku, z jednoho takového ve druhé třetině upravil Socha už na 4:1.

Když už se zdálo, že by Malín mohli výsledek zdramatizovat, inkasoval gól na 5:2 a v poslední třetině už mu nezbylo příliš času.

"Celý zápas udělali Roman Socha a já," prohlásil po vyhraném zápase Martin Pipek a ke klubku svých spoluhráčů prohodil: "Jiný hokejista tady není." Kaňkovští sice pravidelně sbírají body, ovšem na vítězství v soutěži to zřejmě stačit nebude. "Devět kol je devět kol," připomněl Leon Richter fakt, že Kaňk začal hrát až později. "Všem ostatním to chceme jen znepříjemnit," řekl nakonec.

Malínští sehráli vyrovnané střetnutí, ovšem brankový náskok Kaňku z úvodu zápasu nedohnali. "Největší problém máme s bráněním," přiznal kapitán Petr Střemcha. "Bráníme špatně, chybí nám systém. Bráníme jeden na jednoho nebo dva na jednoho," dodal. Pokuty po druhé prohře v řadě ale podle něj v kabině padat nebudou. "Nemůžeme pořád vyhrávat," chvátal do kabiny.

Rozhodčí: Tomandl. Vyloučení: 5/1, navíc Dušek (M) 4 minuty. Kaňk: Kříž - Thieme, Richter, Beneš, Pipek, Čmejrek, Socha, Bášti, Vyčítal, Kapička, Vejtasa. Malín: Kubala - Střemcha, Vokoun, Hvězda, Dušek, Lhoták, Linek, P. Tvrdík, Jelínek, Polívka.