Nymburk ve třetí třetině odpadl

18. srpen 2009, 21:47

Chrudim - Vůbec k prvnímu přátelskému utkání letní přípravy vyjeli hokejisté Kutné Hory v úterý. V chrudimské hale přivítali Nymburk a i když většinu utkání prohrávali, vůlí po vítězství výsledek otočili ve svůj prospěch.

K. Hora - Nymburk 6:5 (0:1, 2:2, 4:2)

Aktivněji sice začali hosté a více práce měl brankář Malý, ovšem postupem času si příležitosti připravili i Sršni. Ve 2. min. Hladík nenašel recept na kutnohorského gólmana Malého, v 7. min. při podobném souboji na druhé straně neuspěl Králíček. O chvíli později přesilovkovou příležitost Musila zmařil nymburský brankář Rückl a tak se skóre poprvé měnilo ve 14. min., když Protivný využil přesilovku - 0:1. Sílící tlak Sršňů před první přestávkou vyústil v dobrou šanci Beránka, který ale puk dobře netrefil.

Ve 23. min. Vacek doklepl Krejčíkovu střelu od modré a tím využil druhou početní výhodu Nymburka - 0:2. Ovšem Sršni se nenechali dlouho přemlouvat, ani ne za minutu Prachař uvolnil Nakládala, který se postaral o první kutnohorský gól - 1:2. Za dalších pár vteřin Martinec zvýšil z trestného střílení na 1:3, jenže pak už měli šance jen Sršni: Ve 32. min. Florian kolmicí nabídl brejk Prachařovi, který trefil jen tyč, ve 35. min. se proti Heřmanskému stačil gólman Rückl včas přemístit a až teprve Hemský ve 38. min. lišácky upravil na 2:3. Po druhé třetině mohlo být skóre vyrovnané, ovšem to by Musil musel proměnit samostatný nájezd, do kterého ho poslal Čech.

V poslední části hry to nejprve vypadalo na jasnou záležitost Nymburka, protože Martinec a po něm i Protivný zvýšili na 2:5. Avšak hráčům Kutné Hory stačilo necelých pět minut, aby výsledek otočili! Ve 49. min. Prachař šikovně tečoval nastřelený puk Floriana, v 52. min. Musil potrestal nedorozumění beků a hned po buly Čech srovnal na 5:5! Zápas rozhodl v 54. min. při hře čtyři na čtyři Čech, který se na útočné modré nenechal zastavil nymburským obranným valem - 6:5.

"Byl to náš první zápas, bylo jasně vidět, že máme ještě co dohánět," je si vědom trenér Kutné Hory Jiří Seidl a pokračoval: "V obranné hře mužstva bylo strašně moc chyb a na tom musíme ještě hodně zapracovat." Útočná práce týmu se kouči celkem zamlouvala. "Ta snese přísnější měřítko," upozornil trenér. Dobrým znamením pro fanoušky by mohl být evidentní hlad po vítězství celého kutnohorského mužstva. "Důležité bylo, že ani za nepříznivého stavu se mužstvo nepoložilo," ocenil Jiří Seidl a dodal: "Gól na 3:5 nás trochu nakopl."

Branky: 24. Nakládal, 38. Hemský, 49. Prachař, 52. Musil, 52., 54. Čech - 14., 47. Protivný, 23. Vacek, 25., 44. Martinec. Kutná Hora: Malý (31. Kalousek) - Kadlec, Heřmanský, Nakládal, Beránek, Hemský - Veselý, M. Florian, Králíček, Prachař, L. Muras - Krpálek, Rozlyvka, Musil, Čech, Chalovský (Bláha, Šlejtr, Šindler, Janata). Trenér Jiří Seidl. Nymburk: Rückl - Kříž, Vlach, Martinec, Protivný, Dulovec - Krejčík, Pánek, Hladík, Mareš, Vacek - Švácha, Drak, Němeček, Fišer, Hloušek. Trenér Pavel Bičiště.