"My chceme Sršně," skandovali diváci

24. únor 2010, 22:14

Kutná Hora - Po sérii výher přišel pro Sršně půst. Ve středečním utkání II. ligy hokejisté Stadionu Kutná Hora nestačili doma na Nymburk. Ba co víc - hosté je předčili v bojovnosti a touze po úspěchu.

K. Hora - Nymburk 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

I když domácí v první třetině neoslnili, ujali se vedení 1:0. Králíček to nejprve zkoušel po zemi, ovšem uspěl až Bláha v 15. min., který před nymburskou bránou dostal více prostoru - 1:0. Od druhé části se Nymburští více tlačili před branku Kutné Hory a výsledkem bylo vyrovnání: Kalousek se oháněl co mohl, ale v ležící pozici ho už napotřetí překonal Velechovský - 1:1. To ale nebylo poslední slovo Nymburka: Ve 34. min. se před Kalouskem zjevil úplně sám Sirotek, ale naštěstí ho trefil jen do betonu. Ovšem vzápětí Martinec překlopil skóre na stranu hostů - 1:2. Před druhou přestávkou se před nymburskou bránu tlačil z levé strany Králíček, ale neuspěl.

Od 50. minuty se Sršni přece jen pokusili o tlak a byli aktivnější ve střelbě. Jenže i když se většina puků od gólmana Micky jen odrážela, do sítě mu žádný nepropadl. Na ledě se začalo i trochu jiskřit, rozhodčí Stolín prominul Semovi plivanec na ležícího Beránka. V posledních dvou minutách se domácí pokusili o hru bez brankáře. Nymburský gólman Micka se vyznamenal při Česnekově střele a Adamcově dorážce. Nadějím byl ale konec v čase 59:01, kdy byl vyloučen Pavlík.

"Začali jsme hodně laxně, někteří hráči si už mysleli, že se soupeř porazí sám," zlobil se trenér Kutné Hory Karel Dvořák. "Soupeř byl lepší a vyhrál o jednu branku," přiznal a navázal: "Možná že podobná facka byla potřeba, mužstvo si možná myslelo, že je někde výše. My musíme každý zápas bojovat srdcem a to nám dnes chybělo."

Branky a asistence: 15. Bláha (Křišťan) - 25. Velechovský (Martinec, Šimek), 34. Martinec. Rozhodčí: Stolín - Padevět, Prchal. Vyloučení: 7/5, navíc Vacek (N) 10 minut OT. Bez Využití. Diváků: 310. Kutná Hora: Kalousek - Nakládal, Kadlec, Králíček, Beránek, Česnek - Heřmanský, Pavlík, Křišťan, Bláha, Hemský - Rejzek, M. Florian, Kachlík, Adamec, Prachař. (Malý - Veselý, Sladký, Janata, Šlejtr). Trenér Karel Dvořák. Nymburk: Micka - Pánek, Vošmik, Sirotek, Dvořák, Vacek - Kozák, Drak, Šimek, Velechovský, Hladík - Vlach, Sem, Dulovec, Němeček, Martinec (Ruckl - Krejčík). Trenér Jaroslav Sirotek.