Semknutí Sršni z Kutné Hory vydřeli vítězství v Sedlčanech po nájezdech

6. leden 2013, 10:39
(aktualizováno: 6. leden 2013, 10:41)

Sedlčany - První letošní utkání o krajské body odjeli hokejisté SK Sršni Kutná Hora odehrát v sobotu na led horního souseda v tabulce do Sedlčan. Pro mnohá zranění, nemoci, omluvenky a juniorský zápas v Lounech se sestava "scvrkla" na minimum deseti hráčů s jedním brankářem. Osmnáct hráčů na soupisce domácích dávalo tušit, že nebude snadné přivézt nějaké body.

Sedlčany - Kutná Hora 6:7 sn (3:0, 1:3, 2:3, sn 0:1)

Po první třetině hrané ve vysokém tempu a náskoku domácích 3:0 se to jevilo téměř nemožné. Navíc v úvodu druhé třetiny po tvrdém zákroku domácího obránce u mantinelu byl odvezen otřesený Jan Vaněk na šití tržné rány v obličeji do místní nemocnice. Sršňům s devíti hráči se podařilo poprvé prosadit ve dvacáté třetí minutě, když se po Čejkově nahrávce Tvrdíkova střela trochu se štěstím prodrala do sítě. O dvě minuty později Meloun potrestal chybu v rozehrávce Sedlčan a pohodu se sebevědomím domácích vystřídala nervozita. Ve třicáté třetí minutě domácí zvýšili na 4:2, ale Sršni odpověděli střelou Charváta po souhře s Jirkem.

Třetí třetina začala lépe pro Sršně, když Čejka přihrávkou vyzval Charváta k rychlému protiútoku. Povedená střela z kruhu znamenala vyrovnání. Obrat ve skóre zařídil Tvrdík střelou nahoru téměř z brankoviště. Sedlčanští odpověděli téměř okamžitě pro Jana Krištofa „neviditelnou“ střelou mezi hráče u brankoviště. Devět minut před poslední sirénou ještě jednou strhli Sršni vedení na svou stranu, když po spolupráci s Charvátem vsítil Jirek šestou branku. O minutu později domácí vyhráli buly v obraném pásmu Sršňů a tvrdou přesnou střelou z první vyrovnali.

Vysílení Sršni se zbytek utkání soustředili už jen na udržení výsledku. To se podařilo i při oslabení po přísném vyloučení Melouna a o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. Jan Krištof domácí střelce vychytal a David Čejka zařídil vítěznou branku Sršňů a přeskočení Sedlčan v tabulce. Potlesk se slovy "smekám klobouk pánové" od zkušeného trenéra Jiřího Tumpacha byl pro hráče zaslouženou odměnou.

Příští utkání se odehraje na ledě lídra soutěže v Černošicích.

Branky K. Hory: Tvrdík (Čejka), Meloun, Charvát (Jirek, Čejka), Charvát (Čejka), Tvrdík, Jirek (Charvát). Vyloučení: 8/7. K. Hora: Jan Krištof – Čejka, Vaněk, Pálek, Novotný, Charvát, Meloun, Jirek, Hejný, Hetfleisch, Tvrdík  trenér Jiří Tumpach.