Sršni kontaktním gólem snížili na 2:1, ovšem na víc už v zápase s Hodonínem nedosáhli

22. prosinec 2011, 20:11
(aktualizováno: 22. prosinec 2011, 20:12)

Hodonín - K poslednímu předvánočnímu druholigovému zápasu odjeli ve středu hokejisté TJ Sršni Kutná Hora na horkou půdu lídra tabulky - hodonínských Drtičů. Odehráli tam více než vyrovnaný zápas, ovšem ten jim body nepřinesl.

Hodonín - Kutná Hora 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Sršni nepřijeli do Hodonína jen bránit ba naopak, již od prvních minut se svěřenci trenéra  Měsíčka prezentovali poctivým výkonem. Bohužel domácí  Drtiče dostal do vedení  Sajdl po střele Špoka od modré - 1:0. V 7. minutě šel na trestnou lavici Bílek a Drtiči potřebovali  pouze osm vteřin přesilovky na využití. Čas 6:50, Komárek – Kocák - Peš - 2:0. Kutnohorské to ale nepoložilo a snažili se dále produkovat pohledný hokej. V 16. minutě pykali domácí, konkrétně Skočovský  za sekání . Kutnohorští si vytvořily obrovský tlak a prakticky až do konce třetiny bušili na Šenkovu bránu ale marně. A tak první třetina skončila za stavu 2:0 pro domácí.

Od druhé třetiny se hrál dost vyrovnaný hokej, ve kterém nebylo ani jedno mužstvo lepší. Hra se přelévala za strany na stranu, ale jak domácí Šenk tak i hostující Kalousek nedovolili nikomu skórovat. Hlavně díky vynikajícímu výkonu obou brankařů skončila druhá třetina nerozhodně 0:0.

Třetí třetina začala přesilovkou Sršňů, ale ti jí nedokázali využít. Ve 43. minutě byl nejprve vyloučen domácí Kuba a o 17 vteřin později hostující Kadlec. Při této hře 4 na 4 se Kutnohorští usadili v útočném pásmu a nepustili domácí prakticky k ničemu. V 45. minutě byl vyloučen domácí Barták na 2 minuty a nabídnutou přesilovku dokázali Sršni těsně před jejím skončením využít. V čase 46:26 se prosadil junior z Pardubic, Petr Vlček a snížil na 2:1 po přihrávkách Bláhy a Sladkého. Kutnohorští po vstřelené brance ožili a ještě více zatlačili na domácí. Ovšem v čase 56:36 se po chybě kutnohorské obrany dostal k puku Sajdl a na 2x překonal Kalouska - 3:1. Bohužel o 55 vteřin později se opět prosadil Sajdl a utnul tak veškeré naděje kutnohorských na dobrý výsledek - 4:1.

Kutnohorští sice odcházeli z ledu jako poražení, ale rozhodně se nemusejí za předvedený výkon proti prvnímu týmu tabulky stydět.

Kutná Hora: Kalousek (Barta), Veselý, Janata, Burda, Bílek, Kůrka, Horálek, Muras, Křišťan, Sladký, Kubišta,  Kadlec, Vlček, Tugarinov, Bláha, Pomichálek, Hanus, Vondráček. Trenér: Měsíček. Hodonín: Šenk (Pekš), Hoza, Nesrsta,Rehuš, Okuliar, Fiedler, Špok, Tomi, Skočovský, Pokorný, Polesný, Kocák, Svoboda, Komárek, Hlavačka, Peš, Sajdl, Jurásek, Kuba, Barták, Miklík. Trenér: Žilka. Rozhodčí: Pokorný - Klouda, Musil.  Vyloučení: 7:5 navíc Muras(KH) 10min. Nesportovní chování Využití: 1/1. Diváků: 1187.