Sršni v neděli zlomili Žabonosy a osamostatnili se v čele tabulky krajské soutěže

27. říjen 2013, 21:52
(aktualizováno: 27. říjen 2013, 21:52)

Kutná Hora - Ve čtvrtém kole krajské hokejové soutěže na sebe narazily dva dosud neporažené celky - domácí SK Sršni Kutná Hora a HC Žabonosy. Po vítězství v derby se Kutnohorští osamostatnili v čele tabulky:

Kutná Hora - Žabonosy 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Zápas začal drtivým náporem Kutné Hory, která se usadila v útočném pásmu, ovšem branku vstřelila až ve chvíli, kdy hosté začali vyrovnávat hru. Zápas se lámal v polovině: Ve 29. min. domácí dostali minutu a půl výhodu přesilovky pět na tři, kterou využil Meloun tečí Čejkovy rány. Velmi důležitou branku si připsal R. Jelínek ve vlastním oslabení, když gólově zakončil svůj únik.

V posledním dějství se hosté snažili o kontaktní gól, jejich tlak ale ukončilo dvojnásobné vyloučení ve 49. minutě, v 54. min. definitivně rozhodl Kaiser ranou "pod víko".

"Začali jsme velice dobře, to muselo nadchnout všechny diváky, kteří na stadion přišli v hojném počtu. A to je dobře," uvedl kutnohorský trenér František Coubal. "V šedesáti, sedmdesáti procentech jsme byli lepším mužstvem. Naše hráče učíme herní disciplíně a je to vidět a odehráli pěkné partie," upozornil kouč a doplnil: "Chybujeme ale ještě v obranné fázi, když jsme pod tlakem. Podržel nás brankář Šimon Balham."

"Jsem naštvaný! Z našich neproměněných šancí, na tom jsme dneska pohořeli," zlobil se kouč Žabonos Radek Smítka. Za stavu 3:1 hosté v poslední třetině zatlačili Sršně před jejich branku. Tlak ale ukončila vyloučení. "Na disciplínu jsme kladli důraz, ale bohužel. Takto se to nehraje," zakončil kouč.

Branky a asistence: 8. Volný (Čejka), 29. Meloun (Čejka, Vaněk), 33. R. Jelínek (Volný), 54. Kaiser (Jelínek) - 24. Svoboda (Honz II). Vyloučení: 8/9, navíc J. Kunášek 10 min. OT a Š. Kunášek 5 + do konce (oba Žabonosy). Kutná Hora: Balham, Karger - Čejka, Vanšk, Pálek, Tvrdík II, Krejza, L. Kryštof, Rudolfský, Charvát, Meloun, Hynek, Sádlo, Hetfleisch, R. Jelínek, Volný, Novotný, M. Jelínek, Kaiser. Trenér František Coubal. Žabonosy: Hušek, Muzika - Procházka, Pecka, Beňovský, From, Holoubek, Král, Honz I, J. Kunášek, Š. Kunášek, Lakota, Novák, T. Paroubek, Mich. Pomichálek, Svoboda, Hutla, Hurt, Nekvasil, Honz II. Trenér Radek Smítka.