Sršni v Nymburce představili nové posily - obránce Erika Hanuse a útočníka Lukáše Culka

7. prosinec 2011, 23:31
(aktualizováno: 7. prosinec 2011, 23:31)

Nymburk - Další těžký druholigový zápas hráli hokejisté TJ Sršni Kutná Hora na ledě Nymburka. Bohužel zlepšení nepřišlo a Sršni si po špatném výkonu odvezlil od Labe devět branek. Díky Lukášovi Murasovi, který skóroval 13 sekund před koncem zápasu, to nebylo s nulou.

Nymburk - Kutná Hora 9:1 (3:0, 4:0, 2:1)

Špatný vstup do utkání se pro Sršně stává pomalu tradicí. Už ve 46. vteřině se ujali domácí vedení 1:0. Zaskočeným Sršňům se nedařilo rozehrát a vytvořit si nějakou gólovou příležitost ke srovnání skóre. Nepodařilo se to ani Kubištovi, který se řítil sám na brankaře Bílka. Více ze hry Polabanu v první třetině se projevilo další brankou v síti hostí a to v 19. minutě z hole Tregla - 2:0. V minutě dvacáté po vhozené buly se nejlépe zorientoval domácí Toma  a zvýšil vedení domácích na 3:0.

Sršni nastoupili do druhé třetiny s Bartou v brance, který střídal Kalouska. Čisté konto mu vydrželo pouhých 6.vteřin, když se z první střely trefil Velechovský 4:0. Nabídnuté přesilovky ve kterých se  Sršni mohli prosadit, bohužel nedokázali využít. Další dvě rychlé branky v síti Sršňů rozhodly, že se v čase 29:32 do branky znovu vrátil Kalousek. Domácí se dostali tímto do velkého tlaku a nepustili hosty prakticky k ničemu. Brankově to bohužel ve druhé třetině nebylo všechno. Ujíždějícího Tregla fauloval Tugarinov a nařízené trestné střílení domácí dokázali využít – 7:0.

Třetí třetina byla pro Sršně trápením. Nymburk ještě dokázal navýšit své vedení dvěma góly.  Nejprve ve 47. minutě Vaľko, který si ze vzduchu stáhl puk a pohodlně zasunul za ležícího Kalouska a potom v minutě 49. Tregl, který v tomto utkání skóroval čtyřikrát. Hostům se podařilo z hole Murase 13. vteřin před koncem zápasu vsítit alespoň čestný gól. Kutnohorští hokejisté si tak připisují už devátou prohru v řadě.

V zápase se také objevila nová dvojnásobná posila v řadách Sršňů. Jednou je obránce Erik Hanus, který je tu na hostování z Chotěboře a útočník Lukáš Culek taktéž na hostování z Roudnice.

Branky a asistence: 1. Tregl (Němeček) 19. Tregl (Němeček), 20. Toma, 21. Velechovský (Vaľko), 29. Vaľko (Šimek, Velechovský), 30. Rys (Turinský, Němeček), 35. Tregl TS, 47. Vaľko (Sem), 49. Tregl (Turinský) – 60. Muras (Sladký). Rozhodčí: Doležel. Vyloučení: 7/4, navíc proti KH nařízeno TS. Bez využití. V oslabení: 1/0. Diváků: 240.