Sršni zvládli derby v Nymburce

7. říjen 2009, 22:09

Nymburk - Konečně! Jak jinak nazvat středeční střetnutí s celkem Nymburka, kde kutnohorští hokejisté podali zatím nejlepší výkon sezony a zaslouženě si odvezli první tři body z venkovního utkání.

Nymburk - Kutná Hora 2:4 (2:1, 0:3, 0:0)

Úvod I. třetiny nezačal pro Sršně příliš růžově, prakticky hned po 36 vteřinách po buly využil zmatku v obraně hostů Protivný s Vackem a v akci 2 na 1 druhý jmenovaný proměnil - 1:0. Tlak Nymburka pokračoval dál a Malý zlikvidoval šanci opět 2 na 1. Tuto situaci si vyzkoušeli taky Sršni, ale Prachař s Adamecem nic nevymysleli. Tlak domácích byl opravdu velký, ale po nenápadné akci ,kdy Kraučuk po nahrávce Heřmanského vsítil branku po střele mezi lapačku a betony - 1:1. Vzkříšení z tlaku domácích přišlo až v 10. min., kdy se Sršni chytli uzdy a drželi se jí až na vyjímky do konce utkání. Rückl se vyznamenal, když chytil Beránka, který pálil po akci 2 na 1 s Hemským, a následně i Prachaře, který utíkal v brejku Pak přišlo zbytečně oslabení 5 na 3, které Sršni ubránili, ale následnou hru 4 na 4 už ne. Akci Šváchy s Tomem zakončil po druhý jmenovaný - 1:2.

Na začátku druhé třetiny Malý zlikvidoval gólovku domácích a hned na to Beránek neproměnil v gól přihrávku na druhé straně kluziště. Rückl ještě vychytal Adamce, který neproměnil akci s Kraučukem, ale na Hemského perfektní brejk v oslabení s parádním forhandovým blafákem už byl krátky - 2:2. Ani ne minutu na to se to samé opakovalo akorát v roli střelce byl Nakládal, který unikal podel levého mantinelu, na konci si obhodil obránce Nymburka a zavelel v obrat - 2:3. Domácí tuto přesilovku nezvládli, a tak tuto příležitost dostali také hosté. Při rozehrávce dostal puk na půlce kluziště Beránek a rozjel se proti 4 obráncům uplně sám. Neuvěřitelně je zesměšnil a úplně pohodově zavěsil - 2:4.

Hned na úvod III. třetiny Malý zlikvidoval "haškovským" stylem hned na třikrát šance domácích. Gólman hostů se vytáhl i proti tečované střele, kde nastavil svoji reflexivní lapačku. Pak se předvedli hosté. Ani na dvakrát nepřekonali Rückla Beránek a Florian a hned na to nedokázal překonat nymburského brankáře opět Beránek, který dostal pas od Hemského, ale puk místo aby trefil do prázdné brány , tak trefil jen ležícího gólmana Rückla. Z hlasivek fanoušků Sršňů, kteří přijeli podpořit Sršně do Nymburka znělo Tomáš Malý a zaslouženě!!! Právě Malý držel Sršně při posledním tlaku Nymburka ve III. třetině. Konec utkání se dohrával v pohodovém tempu, šance byly na obou stranách, ale Sršni byli přece jen o chlup lepší, a tak si zaslouženě odvážejí první tři body z venkovního utkání a můžou se v pohodě připravovat na veledůležitý nedělní duel se Spartakem Pelhřimov.

Branky: 1. Vacek (Protivný, Martinec), 18. Toma (Švácha) – 6. Kraučuk (Heřmanský), 30. Hemský, 30. Nakládal (Janata), 36. Beránek (Florian). Rozhodčí: Pražák. Vyloučení: 9/9. Využití: 0/2. V oslabení: 0/2 Diváků: 270. Nymburk: Rückl - Vlach, Dvořák, M. Krejčík, Švácha, Kaulfus, Drak, Končák - Martinec, Protivný, Vacek - Němeček, Sirotek, Toma - T. Hladík, Velechovský, Hloušek. Kutná Hora: Malý - Kadlec, Florián - Hemský, Beránek, Bláha - Veselý, Heřmanský - Prachař, Adamec, Kraučuk - Janata, Krpálek - Kralíček, Nakládal, Křišťan.