Trenér Kozlů Seidl: Zápas jsme prohráli pohybem

15. prosinec 2016, 11:58

Kolín - Šňůru vítězství nedokázali ve středu kolínští druholigoví hokejisté prodloužit. Padli v prvním Havlíčkově Brodě. Chvílemi měli domácí jednoznačnou převahu. Co zatím stálo? Proč Kozlové nestačili a prohráli 1:5?

,,Chtěli jsme navázat na výkon z předchozího zápasu s Táborem, hlavně pohybem. Na začátku zápasu jsme ale byli pasivní. Čekali jsme, co s námi soupeř začne provádět. Havlíčkův Brod nás jasně přebrusloval,“ věděl trenér Kolína Seidl. Výsledkem byly dva góly v kolínské síti.

,,V polovině první třetiny se to vyrovnalo, ale rozhodla 2. třetina, protože tam jsme prohrávali osobní souboje. Začali jsme chybovat tím, že jsme neměli pohyb. Donutili nás tím k chybám. Tím rozhodli celé utkání. Celkově jsme měli horší pohyb než soupeř,“ zopakoval, že pohyb je to, co Kozly zradilo. I když se na konci první třetiny vrátili do zápasu, i gólově – snížili na 1:2, pak vyhořeli v bruslení.

,,Havlíčkův Brod má kvalitní mužstvo, ale pořád si myslím, že to bylo prohrané naší chybou, protože to z naší strany bylo pomalé, dělali jsme bogny od hráčů a pak to vše vypadalo, jak když jsme horší,“ doplnil ještě Seidl.

Velký problém měli Kozlové v oslabeních. Havlíčkův Brod proměnil dvě ze tří, podobně jako v neděli Tábor. ,,Na oslabeních budeme muset pracovat. Bylo už i v minulém zápase. To nám nefunguje,“ uvědomoval si kolínský lodivod, když hodnotil utkání.

V duelu proti lídrovi se v kolínské bráně objevil nový gólman. Pardubický devětadvacetiletý Martin Růžička. Na začátku byla znát nervozita, protože letos odchytal v extralize jen 40 minut, ale pak se uklidnil a řadu puků v klidu polapill. Bude se u Kozlů objevovat dál? ,,Bylo domluveno dopředu, že přijde na jeden nebo dva zápasy. Dohodlo se to v době, kdy odešel Láďa Koutský, a nevěděli jsme, že se vrátí. Dohodli jsme se, že nám pomůže,“ komentoval Seidl jeho působení v Kolíně. Je tedy možné, že se občas ještě v kolínském drese objeví.