Třetí místo v Amatérské kutnohorské hokejové lize vybojovali hokejisté týmu Dělový koule

13. březen 2015, 23:32
(aktualizováno: 13. březen 2015, 23:32)

Kutná Hora - Amatérská kutnohorská hokejová liga 2014 - 2015 dospěla k posledním zápasům. Ten o třetí místo sehráli na zimním stadionu v pátek večer hokejisté Záboří n. L. a týmu Dělový koule.

Záboří - Dělový koule 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Záboří v první třetině odehrálo řadu minut v přesilovce, včetně té dvounásobné, ovšem nic z nich vytěžit nedokázalo. Góly začaly padat až po první přestávce: Na Glaserovu branku ale o necelé čtyři minuty později odpověděl Jelínek 1:1.

O bronzových medailích soutěže rozhodla poslední část zápasu: Krátce po přestávce Volný strhl vedení na stranu Dělových Koulí a třetí brankou skóre navýšil Hvězda. Glaserův gól na 2:3 sice hráčům ze Záboří vlil novou energii do bruslí, ovšem vyrovnat už nedokázali.

Finále je naplánováno na pondělí 16. března od 21 hodin, amatérský hokej v letošní sezoně definitivně uzavře turnaj v sobotu 21. března, který se letos bude hrát poprvé jako Memoriál Jiřího Vondráka. "Chceme tím uctít památku dlouholetého strojníka Jiřího Vondráka, který nedávno zemřel," vysvětlil jeden ze šéfů AKHL Martin Vekrbauer.

Branky a asistence: 32. Glaser (Pilc), 44. Glaser (Pilc) - 36. Jelínek, 41. Volný (Vraný), 44. Hvězda (Volný). Rozhodčí: Roman Socha. Vyloučení: 1/5. Záboří: Šnábl - Plaček, Čapek, Pilc, Glaser, Homolka, Teplý, Hladík, Moskal. Dělový koule: Rejna - Jelínek, Volný, Kapička, Vraný, Vokoun, Dušek, Květ, Hvězda, Tvrdík, Konečný, Kaiser.