Martin Hušek v klíčové chvíli zlikvidoval trestné střílení a „Žabáci“ vyhráli

16. září 2015, 21:22

Kutná Hora - V rámci přípravy na nový ročník krajské soutěže, který začne poslední zářijový víkend, sehráli hokejisté Kutné Hory ve středu přípravné utkání s HC Žabonosy:

Kutná Hora - Žabonosy 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Kutnohorským se povedl začátek, když po sedmácti vteřinách skóroval Rudolfský. Žabonosy ovšem úder vrátily, když Nekvasil srovnal stav ranou z pravé strany - 1:1. Ještě v první třetině hosté strhli vedení na svou stranu, když kombinaci přes šířku kluziště zakončil Keyzr ranou do horního růžku - 1:2. Ještě před přestávkou při početní výhodě Žabonos ujel Charvát, ovšem gólman Hušek s problémy jeho šanci zneškodnil.

Také začátek druhé půle Kutné Hoře vyšel, když Pipek srovnal na 2:2. Ovšem z několika šancích na obou stranách padl jen jeden gól: Ve 34. min. skóroval Beňovský po svém úniku - 2:3.

I třetí část utkání začala tlakem domácích, který podpořila přesilovka 5 na 4 a později i 4 na 3. Jenže v brance hostů se rozchytal gólman Martin Hušek, který svůj tým podržel v 58. min.: TO zlikvidoval Pikovi trestné střílení! V poslední minutě podtrhl vítězství Žabonos Beňovský čtvrtou brankou.

"Byl to jeden z přípravných zápasů, ve kterém jsme zkoušeli mladé hráče," konstatoval trenér Kutné Hory Stanislav Bednář. "Včera jsme hodně trénovali," upozornil a dodal: "Mladí kluci se musí ještě učit." A s čím půjdou hokejisté Kutné Hory do krajské soutěže 2015 - 2016? "Samozřejmě budeme chtít vyhrávat," uzavřel trenér.

Pro hokejisty HC Žabonosy bylo středeční utkání prvním v přípravě. "Začátek byl špatný, tak ale první zápasy vypadají," uvedl trenér Žabonos Radek Smítka. "Líbí se mi přístup kluků," naznačil. V Kutné Hoře dobře zachytal Martin Hušek, který kromě několika šancí kryl i trestné střílení. "Víme o něm, že je dobrý," usmíval se kouč. "Hlavně, ať v soutěži hrajeme dobrý hokej a ať jsme hlavně spokojení na konci sezony všichni," přeje si.

Branky a asistence: 1. Rudolfský, 21. Pipek (Rudolfský) - 2. Nekvasil (Ross), 16. Keyzr (M. Pomichálek), 34. Beňovský (Honz st., Hutla), 60. Beňovský. Vyloučení: 4/4, bez využití. Kutná Hora: Hermann - Vaněk, Čejka, Pipek, Rudolfský, Javůrek - Švejda, Siváček, M. Jelínek, Jan Tvrdík, Sádlo - Meloun, Jiří Tvrdík, Hynek, M. Šváb, Charvát. (Myřátský - L. Šváb, Marvan, Jestříbek, Draženovský). Trenér Stanislav Bednář. Žabonosy: Hušek - Holoubek, M. Pomichálek, Honz ml., Hutla, Beňovský - Lakota, Novák, Keyzr, Svoboda, Š. Kunášek - Nekvasil, Honz st., Ross, Beňovský. Trenér Radek Smítka.